MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vytvorili preto, aby sme vám priniesli informácie o najobľúbenejších aplikáciách našej redakcie. Ide o tituly, ktoré používame denne a v jednotlivých kategóriách by sme ich uprednostnili pred inými. 49. časť tohto seriálu venujeme aplikácii Google Fotky.

V seriáli 50 MUST HAVE Android aplikácie sme vám predstavili už tieto tituly:

Čo ponúka služba Google Fotky?

Aplikácia Google Fotky je univerzálnym nástrojom na zálohovanie a správu fotografií. Novú verziu aplikácie predstavil Google na svojej konferencii Google I/O 2015, pričom s poslednou aktualizáciou kompletne prerobil vzhľad aj funkcie tejto aplikácie. Tá sa zmenila natoľko, že z aplikácie, ktorú by sme vám možno neodporučili, sa stal titul, ktorý zaraďujeme do nášho seriálu 50 MUST HAVE Android aplikácie.

Nekonečná záloha fotografií a videa

Google oficiálne sprístupnil službu na adrese photos.google.com a aktualizoval svoju aplikáciu Fotky tak, že pre prístup k svojim fotografiám už viac nebudete potrebovať účet na sieti Google+. Webová služba aj mobilná aplikácia teraz ponúkajú podobný vzhľad a funkcie. Najdôležitejším faktom je, že Google ponúka pre ukladanie fotografií neobmedzené cloudové úložisko, teda aspoň dovtedy, kým akceptujete konverziu Google a maximálne rozlíšenie fotografií 16 MP a maximálne rozlíšenie videa 1080p. V opačnom prípade budú uložené fotografie zaberať miesto z vašej celkovej kapacity v Google Drive.

Náš tip
NÁVOD | Ako uvoľniť miesto v pamäti pomocou aplikácie Google Fotky

Ďalšie funkcie

Google Fotky ale ponúkajú aj rôzne ďalšie funkcie. Služba automaticky rozozná objekty na snímkach a na základe toho ich vie automaticky kategorizovať. Veľmi zaujímavé je ale aj vyhľadávanie fotografií podľa kontextu. Jednoducho môžete do vyhľadávania zadať napríklad “červené auto” a zobrazia sa iba tie fotografie, ktoré zachytávajú daný objekt. Samozrejme, Google tu naplno využíva svoje prepracované vyhľadávacie algoritmy, no ani táto funkcia nie je stopercentná, aj keď jej úspešnosť je veľmi vysoká.

Novinka tiež prebrala niektoré funkcie z predchádzajúcej aplikácie Fotky, ako napríklad automatické vytváranie animácií či návrhy pre vylepšenie fotografií. Ak hľadáte jednoduchý, no zároveň užitočný nástroj na správu a zálohovanie fotografií, Google Photos určite stojí za vyskúšanie.

Všetko je dostupné zadarmo

Google ponúka nekonečnú zálohu fotografií v obmedzenej kvalite úplne zadarmo. Akékoľvek množstvo 16 MPix fotografií a Full HD videí si môžete uložiť na serveroch Googlu a pristupovať k nim z akéhokoľvek zariadenia. Ak si však potrpíte na originálnu veľkosť a chcete napríklad ukladať RAW fotografie či video v 4K kvalite, záloha fotografií bude obmedzená veľkosťou cloudu na vašom Google účte.

Google fotky-1

Aplikáciu Google Fotky si môžete nainštalovať na vaše Android zariadenie pomocou odkazu nižšie. Ako sme už spomínali, stiahnutie je bezplatné a jediné, čo potrebujete, je zariadenie so systémom Android 4.0 a novším. Okrem zálohy fotografií vám Google Fotky ponúknu aj ich pokročilú úpravu a spravovanie, takže by ste si tento titul mali rozhodne aspoň vyskúšať.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

11.6.2015

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+