MojAndroid

Seriál 50 MUST HAVE Android aplikácie vznikol na základe dopytu od našich používateľov. Chceme vám v ňom ukázať aplikácie, bez ktorých si naše Android zariadenia už nevieme predstaviť. V jeho prvých častiach sme vám predstavili Chrome, Gmail a Dropbox. Dnes pre vás máme tip na ďalšiu zaujímavú Android aplikáciu – MX Player. Ide o prehrávač videí pre Android zariadenia, ktorý patrí rozhodne medzi najlepšie v obchode Play. Samozrejmosťou je niekoľko tipov a trikov na to, ako ho používať.

Náš tip
Pozrite si ďalšie časti seriálu 50 MUST HAVE Android aplikácie

Dekodér

MX Player vás poteší najmä podporou formátov – podporované sú naozaj všetky populárne kodeky videí. Jeho pozitívom je rozhodne aj prehľadné prostredie a jednoduché ovládanie, ktoré je však rozšírené o bohaté menu nastavení. Video sa v zariadení prehráva so softvérovým alebo hardvérovým dekódovaním, pričom na niektorých zariadeniach je potrebné doinštalovanie samostatného kodeku. Ten umožní, aby hardvér zariadenia správne pracoval s aplikáciou a umožnil tak rýchlejšie dekódovanie videa. Dekódovanie si môžete nastaviť v Nastavenia > Nástroje > Nastavenia > Dekodér. 

mx-player-02

Ovládanie gestami

Výbornou funkciou prehrávača MX Player je možnosť ovládania gestami. Po spustení videa môžete gestami na obrazovke ovládať jas, hlasitosť a prehrávanie videa. Jas môžete zmeniť pohybom prstu vo vertikálnom smere na ľavej časti obrazovky, rovnakým pohybom ale vpravo ovládate hlasitosť. Pohybom do strán zas pretáčate video po sekundách a minútach dopredu či dozadu. Gestom pinch-to-zoom zas priblížite alebo oddialite obraz. Podobné gestá fungujú aj pri ovládaní tituliek. Posunutím vpred/vzad zobrazíte predchádzajúci/nasledujúci text, nahor/nadol ho presuniete vyššie/nižšie a priblížením/oddialením meníte jeho veľkosť.

DSC_2194

Titulky

MX Player ako jeden z mála podporuje aj titulky v rôznych formátoch ako DVD, DVB, SSA/ASS, SubStation Alpha(.ssa/.ass) s plným štýlom, SAMI(.smi) s podporou značiek ruby, SubRip(.srt),  MicroDVD(.sub/.txt),  SubViewer2.0(.sub),  MPL2(.mpl/.txt), PowerDivX(.psb/.txt) a TMPlayer(.txt). Titulky môžete spustiť priamo s videom, alebo ich pridať v Nastavenia > Titulky > Otvoriť. 

mx-player-01

Detský zámok

Ak chcete svoje dieťa zabaviť tým, že mu pustíte film alebo video na tablete či smartfóne, aktivujte detský zámok. Ten nájdete v ovládacej lište pod ikonou zámku. Jeho aktivovaním prestane obrazovka reagovať na dotyky a video môžete následne ovládať len po odomknutí obrazovky. To vykonáte ikonou v ľavom hornom rohu. Táto funkcia je vhodná nielen pri prehrávaní videa deťom, ale aj pri normálnom prehrávaní. Hocikedy sa totižto stane, že sa nechtiac dotknete displeja a vykonáte nejakú nechcenú zmenu.

mx-player-03

Streamovanie videí z internetu

MX Player podporuje priame streamovanie videa z internetu. Stačí, aby ste mali URL odkaz na video, ktorý potom treba vložiť do Nastavenia > Stream v sieti. Môžete takto sledovať napríklad váš obľúbený šport alebo prenos z konferencie.

mx-player-05 mx-player-06

Pokročilé nastavenia aplikácie

Aplikácia MX Player ponúka naozaj množstvo pokročilých nastavení pre náročnejších používateľov. Môžete si v nej zálohovať všetky svoje nastavenia, vymazať vyrovnávaciu pamäť, vymazať históriu, nastaviť zvuk, dekódovanie a množstvo iných vecí. Niektoré z možností sú určené naozaj len pre tých, ktorí s nimi už v minulosti robili, tak si dajte pozor na to, čo meníte.

Hodnotenie

MX Player je naozaj komplexným prehrávačom videí pre Android zariadenia a používateľov poteší nielen širokou podporou formátov, ale aj pokročilými nastaveniami a prehľadným prostredím. V obchode Play je táto aplikácia dostupná bezplatne, a tak ak hľadáte prehrávač videí, určite aspoň vyskúšajte MX Player. V redakcii túto aplikáciu používame takmer na dennej báze.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

11.7.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+