MojAndroid

Spoločnosť Canon podľa portálu GizmoChina vyvinula náhlavnú súpravu so zmiešanou realitou (VR Headset), ktorá je netradičná svojim vzhľadom a aj účelom. Má slúžiť tomu, aby ste si mohli vo svojej obývačke vychutnať živé hudobné vystúpenia. Používateľovi tak poskytne hudobný zážitok, ktorý je bežne dostupný len v koncertnej sále.

Novinka je netradičná už od pohľadu

Väčšina VR headsetov ako Apple Vision Pro alebo Oculus Rift nie je špecifikovaná pre konkrétnu činnosť. Canon sa však rozhodol, že svoj VR headset bude prezentovať ako zariadenie pre sledovanie koncertov. Podstatou projektu je poskytnúť používateľovi možnosť vidieť koncert z rôznych uhlov, čo pri bežnej návšteve podujatia nie je možné.

Canon VR headset
VR Headset slúži pre sledovanie koncertov z pohodlia obývačky | Zdroj: GizmoChina.com

VR príslušenstvo je založené na platforme MReal X1 od spoločnosti Canon, ktorá bola predstavená na konci roka 2022. Na konferencii CES 2024 bol potom predstavený jej menší prototyp. Môže sa pochváliť pôsobivým zorným poľom 58 stupňov x 60 stupňov, ktoré používateľom poskytuje rozsiahly výhľad pre hudobné koncerty.

Canon VR headset
Canon VR headset | Zdroj: Canon

Canon na nahrávanie živých hudobných vystúpení využíva až 50 kamier zaberajúcich podujatie zo všetkých uhlov. Používateľom VR headsetu tak môže poskytnúť zážitok z predstavenia z rôznych pozícií. Znamená to napríklad, že fanúšikovia môžu stáť vedľa Taylor Swift priamo počas jej živej liveshow.

Používateľ si headset musí držať pred očami
Používateľ si headset môže držať aj rukami | Zdroj: GizmoChina.com

Netradičný je aj vzhľad headsetu, no aj jeho používanie. Počas demonštrácie jeho schopnosti na fotografiách si používateľ drží headset pred očami. VR headset potom sleduje polohu používateľa cez body na podlahe a zároveň premieta nahrané koncertné vystúpenie z pripojeného počítača. Samozrejme je k headsetu aj “čelenka” a s jej pomocou ho môže mať používateľ normálne nasadený na hlave. Novinka je však stále prototypom a Canon zatiaľ neuviedol časový plán jej komercializácie.

Náš tip
Google Podcasty už onedlho nebudete môcť počúvať. Ako si preniesť odbery?
26.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+