MojAndroid

Vstup do sveta hier sa už dávno neobmedzuje len na tradičné herné konzoly a počítače. S technologickým pokrokom sa stáva hranie hier čoraz prístupnejším a kreatívnejším. Záujemcovia o hranie hier neustále hľadajú nové spôsoby, ako si užiť svoje obľúbené hry, a to aj na zariadeniach, ktoré by sme na prvý pohľad nepovažovali za herné platformy.

Nemali by ste prehliadnuť:

S rozvojom moderných technológií sme svedkami nečakaných a inovatívnych spôsobov, ako integrovať hry do bežného života. Máme príklady, ako sa hry dostali do automobilov cez zabudované zábavné systémy, kde sa jazda na dlhých cestách stala ešte príjemnejšou.

Okrem toho, že hry prenikli do našich automobilov a domácností, pozorujeme aj ich prítomnosť v rôznych ďalších zariadeniach, ako napríklad smart hodinky či smartfóny, no nájdu sa aj také zariadenia, o ktorých by ste si v žiadnom prípade nepomysleli, že by mohli byť použité na spustenie nejakej hry. V tomto článku sa pozrieme na tie najbizarnejšie. Viac informácií priniesol portál xda-developers.

Porsche 911

Začneme zľahka. YouTuber vexal ukázal video, v ktorom jednoducho do svojho Porsche 911 nainštalovať extrémne populárnu hru Doom. Všetko, čo potreboval, bola kópia pôvodnej hry na USB kľúči a samotné auto. Hra fungovala bez problémov, jej ovládanie bolo možné napríklad pomocou otáčania volantu či skutočne jazdiť, aby sa v hre mohol posúvať dopredu alebo dozadu. Trochu bizarné, no fungovalo to.

Bankomat

Bankomat je určite vašim dobrým kamarátom. Každý ho pozná v súvislosti s tým, že dokáže vydať peniaze. Vyzerá to tak, že má aj iné zaujímavé možnosti, ako ho využiť. Keďže obsahuje displej, je na ňom možné napríklad hrať hry. Ako inak, opäť ide o hru Doom, ktorá bola spustená na rozobratom bankomate a fungovala na výbornú.

Na videu môžete vidieť aj spôsob ovládania, do ktorého sú zapojené aj hardvérové tlačidlá na bankomate, ktoré ovládajú možnosti vydávania peňazí.

Tlačiareň

Konečne poriadne využitie tlačiarne s malým farebným displejom, keďže samotná tlač už nie je dostatočne cool. Zase raz tu máme video o tom, ako do tlačiarne niekto nainštaloval Doom. Vzhľadom na nízke rozlíšenie a málo farieb displeja síce nebol zážitok z hrania úplne najlepší, no hra naozaj fungovala, dokonca bežala pomerne plynule.

V skutočnosti išlo o súčasť výskumného projektu, ktorý mal poukázať na bezpečnostnú zraniteľnosť tlačiarne, v rámci ktorého tím prinútil modifikovaný firmvér na tlačiarni značky Canon spustiť hru.

Fotoaparát

Na YouTube môžete nájsť množstvo zaujímavých, aj trochu bizarných kanálov. Napríklad tento s názvom Can It Skyrim spúšťa hru Skyrim na tých najbláznivejších zariadeniach. Jednoducho skúšajú, či bude fungovať na inteligentných hodinkách, autorádiách a podobne. V špeciálnom videu sa im podarilo spustiť, teda streamovať hru na fotoaparáte Nikon Coolpix. Hra v skutočnosti bežala na počítači a bola streamovaná do fotoaparátu.

Alexa

Áno, hrať sa dá aj na zariadení, ktoré nemá displej. Opäť tu máme, podobne ako v predchádzajúcom príklade, hru Skyrim. Tentokrát na hlasovom asistentovi Amazon Alexa. Do hry sa môžete zapojiť tak, že sa rozprávate so svojím asistentom. Ten opíše aktuálnu situáciu, v ktorej sa nachádzate, spolu s vaším zdravotným stavom a ďalšími štatistikami. Vy mu musíte odpovedať, čo chcete urobiť.

Apple iPod Nano

Pokiaľ by vám nestačil bankomat a ani fotoaparát, siahnuť môžete napríklad po svojom iPode, na ktorom je možné spustiť Doom. Stačí na ňom len zmeniť niekoľko nastavení, nainštalovať vlastný firmvér a hru. A zábava sa môže začať. Hra beží celkom dobre a plynule, jediným nedostatkom asi zostane malý displej. S tým už neurobíte nič, v tomto prípade odporúčame radšej ten bankomat.

Mikrovlnka

Ak ste si mysleli, že ste už videli všetko, tak je tu ešte jedno prekvapenie. Mikrovlnné rúry sú veľmi dobrým pomocníkom, no niektoré z nich obsahujú aj displej. A všetko, čo má displej, môže byť určené aj na hranie. Veď prečo nie? V tomto prípade YouTuber Colin Furze v rámci svojej show vybavil mikrovlnku displejom priamo na dverách tak, aby ju bolo možné pripojiť do malej hernej konzoly.

Aby to všetko fungovalo, musel síce použiť aj trochu sily, ale výsledok určite stojí za to. Teraz si môže čas počas zohrievania svojho obľúbeného jedla krátiť tým, že si zahrá hru.

Kalkulačka

Každý počítač je predsa kalkulačka. Prečo sa teda nezahrať na normálnej grafickej kalkulačke? Tá síce farebný displej nemá, no displej tam predsalen je. Kalkulačku Texas Instruments TI-83 možno použiť na spustenie množstva známych hier. Napríklad Super Mario, Tetris, Fruit Ninja, Castelvania či Minesweeper.

Je na to potrebné len použiť predinštalovaný softvér v kalkulačke, nainštalovať naň požadovaný operačný systém a hru. To je všetko.

Klávesnica

Tu už prichádzame k veľkému štýlu. Vedeli ste o tom, že hrať sa môžete aj na bežnej klávesnici s displejom? V tomto videu bola použitá klávesnica Optimus Maximus s programovateľným displejom na každom klávese. Tie boli pôvodne určené na zobrazovanie jednotlivých písmen, no v tomto prípade je na nich možné hrať. Rozlíšenie 48×48 pixelov a veľmi maličká uhlopriečka ale napovedajú, že so zážitkom z hry to bude veľmi biedne.

Termostat

Zo všetkých vecí na tomto zozname je termostat pravdepodobne niečo, s čím sa “zabávate” najmenej. Jednoducho nastavíte požadovanú teplotu a nestaráte sa. To z neho robí dokonalý cieľ pre inváziu, ako inak, hry Doom. YouTuber cz7asm ukázal ako sa dá hrať na termostate Honeywell Prestige, ten mimochodom obsahuje čipset série ARM9.

K termostatu je dokonca možné pripojiť aj starý ovládač a stráviť hodiny zabíjaním démonov pod zámienkou úpravy teploty v domácnosti. Manželka sa nič nedozvie, naozaj.

Tehotenský test

Už to začína byť naozaj vážne. Dostávame sa do neprebádaných vôd. Opäť to má spojenie s hrou Doom, ktorá sa stala naozajstnou legendou. Veď kto si už dnes povie, že hral Dooma na tehotenskom teste? Bude to chlapec, dievča či démon?

Samozrejme, použiť bolo potrebné test s displejom, inak by to nebolo možné. Jeden programátor urobil množstvo pomerne zložitých úprav, napríklad vylepšil procesor či displej. A výsledok stojí za to, podarilo sa. Používateľský zážitok nič moc, čiernobiely displej tiež nič moc, no hra funguje.

Spájkovačka

Ak ste si mysleli, že tehotenský test bol úplný strop, posledné zariadenie ho pravdepodobne ešte prekoná. Spustenie hry Tetris na spájkovačke TS100, tak to je už absolútna paráda. Aj vďaka tomu, že zariadenie obsahuje displej s rozmermi 5,5 mm x 2,5 mm. Navyše, táto vec sa zahrieva, hráč síce nedostane špičkovú grafiku, no hru dokáže výraznejšie vnímať inými zmyslami.

Náš tip
Toto sú najsťahovanejšie bezplatné aplikácie Slovákov. Máte ich aj vy?
6.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+