Porovnanie mobilov

.

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Vyberáme najlepšie mobily s cenou do 100 eur


Nie každý si môže dovoliť dať za smartfón vyššiu sumu a v dnešných časoch epidémie koronavírusu to platí dvojnásobne. Ľudia sa snažia ušetriť, kde sa dá a hlavne dôchodcovia si nemôžu dovoliť dať za telefón trojcifernú sumu. Pripravili sme si preto pre vás porovnanie mobilov s cenou pod 100 eur.

Motorola moto e6 play

Motorola moto e6 play patrí do nižšej triedy a k najlacnejším smartfónom tohto výrobcu. Na trh prišla na jeseň minulého roka za cenu 99 eur. Dnes sa ale jej cena v overených eshopoch pohybuje okolo 75 eur. Napriek nízkej cene ponúka novinka 5,5-palcový IPS displej s rozlíšením 1440×720 pixelov.

Nad displejom je 5-megapixelová selfie kamera, ktorá prekvapivo podporuje odomykanie pomocou tváre. Ak vám takýto typ zabezpečenia nevyhovuje, tak na zadnej strane nájdete aj klasický snímač odtlačkov prstov. Vedľa neho je v ľavom hornom rohu umiestnený 13-megapixelový fotoaparát so svetelnosťou f/2.2.


O chod staršieho systému Android 9.0 Pie sa stará 28 nm štvorjadrový procesor Mediatek MT6739 frekvenciou 1,5 GHz. V čipsete je spárovaný s grafickým jadrom PowerVR GE8100. Operačná pamäť má 2 GB a vnútorná rozšíriteľná 32 GB. Batéria s kapacitou 3000 mAh nebude prednosťou, ale na celodenné používanie by mala stačiť. Nechýba ani podpora Dual SIM. Na výber je čierna alebo modrá farba plastového tela.


⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Lenovo K9

Ďalší model nemá s predošlým spoločnú len podobne nízku cenu. Práve čínska spoločnosť Lenovo vlastní americkú značku Motorola. S Lenovom K9 ale zákazník získa podstatne elegantnejší dizajn. Jeho zadná plastová strana má lesklé vyhotovenie, ktoré môže zdiaľky pripomínať sklo.

Lenovo K9

 

Prednú stranu zaberá 5,7-palcový IPS displej s rozlíšením 1 440 × 720 pixelov bez výrezov a dier. Systém je bohužiaľ len vo verzii Android 8.1 Oreo. Jeho chod zabezpečuje 1 2nm čipset MediaTek Helio P22 s 4 GB RAM. Internú pamäť s veľkosťou 32 GB je možne rozšíriť microSD kartami až do 256 GB.


Zadný duálny fotoaparát ponúka 13-megapixelový hlavný snímač so svetelnosť f/2,2 a 5-megapixelový hĺbkový snímač. Model prekvapí duálnou selfie kamerou s rovnakými snímačmi ako zadný fotoaparát. Nechýba GPS, Glonass, LTE, 3,5 mm audio jack, USB-C konektor alebo čítačka odtlačkov na zadnej strane. Batéria  s kapacitou 3000 mAh sa nabíja 10 W rýchlym nabíjaním. Lenovo K9 malo síce po uvedení na trh malobochodnú cenu 119 eur, ale dnes sa už  v overených eshopoch pohybuje pod sumou 100 eur.


⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Alcatel 1S

Mobily francúzskej značky Alcatel boli na Slovensku populárne hlavne na začiatku tohto storočia. Teraz už túto značku síce vlastní čínska spoločnosť TCL, ale to neznamená, že neprodukuje zaujímavé modely. Minuloročný Alcatel 1S s plastovým telom v modrej alebo čiernej farbe je jedným z nich. Jeho IPS displej s uhlopriečkou 5,5 palcov ponúka rozlíšenie 1440 x 720 pixelov. Širší rámček nad displejom môže niektorých zákazníkov odpudzovať, ale aspoň tu nie je žiaden výrez v displeji.

Alcatel 1s farby

Systém Android 9.0 Pie poháňa neznámy procesor Spreadtrum SC9863A s 3 GB RAM a vnútornou rozšíriteľnou pamäťou s kapacitou 32 GB. Fotoaparát má dva snímače. Hlavný s rozlíšením 13 megapixelov a 2-megapixelový hĺbkový snímač. Video dokáže novinka nahrávať vo FullHD rozlíšení pri frekvencii 30 fps. Poteší spomalené video s frekvenciou 120 fps.


Selfie fotoaparát má 5-megapixelov. Nechýba dual SIM alebo 3,5 mm jack pre slúchadlá. Batéria s kapacitou 3060 mAh sa nabíja cez starší microUSB konektor. Cena modelu je momentálne 95 eur. Na trhu je aj nová generácia Alcatel 1S pre rok 2020, ktorá je ale o niečo drahšia.


⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Redmi 7A

Čínska spoločnosť Xiaomi patrí k najpopulárnejším výrobcom na slovenskom trhu. Dôvodom je jej filozofia 5 % marže a tým pádom aj nízkych cien jej smartfónov. Preto vo výbere nesmie chýbať ani jej model Redmi 7A. Jeho IPS displej má uhlopriečku 5,46 palcov a rozlíšenie 1440 x 720 pixelov. Nad ostatnými vybranými smartfónmi vyčnieva čipsetom Qualcomm Snapdragon 439. Operačná pamäť je ale nižšia a jej veľkosť je 2 GB. Rovnako tak vnútorná rozšíriteľná pamäť má iba 16 GB.

Redmi 7A fotografovanie

Systém je vo verzii Android 9.0 Pie. Na zadnej strane nájde zákazník 12-megapixelov fotoaparát so svetelnosťou f/2.2. Predná selfie kamera má rozlíšenie 5 megapixelov. Výborná je ale kapacita batéria a to až 4000 mAh. Nabíja sa ale cez starší microUSB konektor. Samozrejmosťou je podpora Dual SIM. Plastové telo smartfónu je buď v čiernom alebo modrom vyhotovení. Cena modelu Redmi 7A je momentálne niečo cez 80 eur.

7

Redmi 7A

Tento smartfón je iba ďalším dôkazom o tom, že lacné zariadenia sa stávajú čoraz lepšími. Konkrétne ide o priam ukážkový prípad modelu tejto cenovej kategórie. Za 100 eur a pár drobných dostanete solídny výkon, skvelý zadný a predný fotoaparát a nadpriemernú výdrž na jedno nabitie. Potešia aj príjemné bonusy v podobe excelentnej optimalizácie systému či prekvapivo dobre hrajúcemu reproduktoru. Redmi 7A by sme doporučili prakticky každému, kto hľadá ten najlacnejší telefón.

zobraziť celú recenziu
60 %
Konštrukcia a dizajn
50 %
Displej
60 %
Výkon
90 %
Výdrž batérie
90 %
Cena
60 %
Fotoaparát

  • Skvelá batéria
  • Super cena
  • Dobrý výkon
  • Slušné fotoaparáty
  • Optimalizácia systému

  • Nemá NFC
  • Iba 16 GB úložiska
  • microUSB
  • Chýba skener odtlačkov prstov


⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


UleFone Armor X3

Ak niekto hľadá odolnosť pri smartfónoch s cenou pod 100 eur, tak by mohol siahnuť po čínskom modeli UleFone Armor X3. Okrem vodoodolnosti IP68 má vďaka mohutnej konštrukcii zvýšenú odolnosť proti pádom. Ďalším plusom je, že 5,5-palcový IPS displej s rozlíšením 1440 x 720 pixelov je možné ovládať aj s rukavicami. Systém Android 9.0 Pie poháňa čipset MediaTek MT6580 s 2 GB RAM. Vnútorná pamäť má veľkosť 32 GB a je rozšíriteľná microSD kartami.

UleFone Armor X3 farby

Zadný duálny fotoaparát ponúka 8-megapixelový hlavný snímač so skvelou svetelnosťou f/1.8 a sekundárny 2-megapixelový snímač. Selfie kamera má 5 megapixelov. Samozrejme nechýba GPS alebo 3,5mm audio jack. Telefón prekvapí NFC čipom pre mobilné platby.

Seniori ocenia SOS tlačidlo pre rýchle privolanie pomoci. Výbornou vlastnosťou je batéria s kapacitou 5000 mAh. Nabíja sa ale cez starší micro USB konektor. UleFone Armor X3 sa predáva v čiernom, červenom alebo oranžovej farbe za cenu okolo 95 eur.

Ktorý smartfón v cene do 100 eur by ste si kúpili vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

 

Nemali by ste prehliadnuť:

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪