Porovnanie mobilov: Najlepšie odolné mobily, ktoré nezaujmú len svojou konštrukciou

.

Vyberáme odolné mobily, ktoré nezaujmú len svojou konštrukciou

Je veľmi pravdepodobné, že niektorí z vás patria medzi používateľov, ktorí musia každoročne kupovať nový smartfón len kvôli tomu, že ho niekde utopili, alebo jednoducho hardvérovo poškodili. Tieto nešťastné záležitosti sa však dajú zredukovať, vďaka existencii smartfónov so zvýšenou odolnosťou. Je tu však istá daň, v podobe robustnej konštrukcie. Tá môže síce odradiť, no nájdu sa aj takí, ktorým prídu odolné smartfóny vcelku zaujímavé a pekné. V tomto článku sme pre vás vybrali zopár odolných modelov, kúpou ktorých neurobíte chybu. Pozrite si naše porovnanie mobilov, ktoré stavili na svoju odolnú konštrukciu.

EVOLVEO StrongPhone G7

Prechádzame postupne na druhý model v poradí. EVOLVEO StrongPhone G7 ponúka 5,7-palcový IPS displej s rozlíšením 1440 x 720 pixelov. Výkon opäť nesklame, čomu nasvedčuje osemjadrový čipset s taktom 2,0 GHz a 3 GB operačnej pamäte. 32 GB miesta na používateľské dáta už bude viacerým, menej náročným používateľom postačovať.

EVOLVEO StrongPhone G7

Na zadnej strane zariadenia sa nachádza 13 MP fotoaparát. Predný senzor disponuje rozlíšením 5 MP. EVOLVEO pripravilo aj moderné črty, ako skener odtlačkov prstov, USB-C či podporu bezdrôtového nabíjania. Certifikácia IP68 na záver zaisťuje zvýšenú odolnosť voči vode a prachu. Najviac však tento kúsok zaujme svojou batériou. Ta má až priam neskutočných 6 500 mAh a hovorí sa, že v rámci miernej prevádzky by mal mobil vydržať nabitý po dobu úctyhodných piatich dní.

{{shop_name}} od {{product_price}}


⇪ Na začiatok stránky ⇪


Doogee S68 PRO

Doogee je čínskou firmou, ktorých lacnejšie smartfóny už budú zrejme niektorí z vás poznať. Model Doogee S68 Pro je jedným z tých vydarenejších počinov tohto výrobcu. Ponúka 5,9-palcový IPS panel s rozlíšením 2280 x 1080 pixelov. Pod kapotou sa ukrýva procesor MediaTek Helio P70, ktorý má osem jadier. Operačná pamäť milo prekvapí svojou kapacitou, ktorá činí 6 GB. Interná pamäť potom pripraví hneď 128 GB priestoru pre používateľské dáta, pokiaľ samozrejme nerátame miesto, ktoré je vyhradené pre operačný systém.

Doogee S68 PRO

 

Vzadu sa nachádza snímač s vcelku vysokým, 21 MP rozlíšením. Ďalšie dva moduly majú potom 8 MP. Predná kamera na občasné “selfies” či videohovory disponuje 16 MP rozlíšením. Ďalej je tu aj NFC, skener odtlačkov prstov, vodoodolnosť a prachuvzdornosť podľa certifikácie IP68 či odolnosť voči nárazom. Na záver sa oplatí spomenúť aj podporu rýchleho, 24 W nabíjania, 10 W bezdrôtového nabíjania či 5 W reverzného nabíjania. Poriadnu výdrž zaručí hneď 6 300 mAh batéria.

{{shop_name}} od {{product_price}}


⇪ Na začiatok stránky ⇪


Blackview GBV9600 Pro

Prednej strane modelu Blackview GBV9600 Pro dominuje 6,21-palcový AMOLED displej s rozlíšením 2248 x 1080 pixelov. Vo vnútri smartfónu sa nachádza procesor s ôsmymi jadrami a maximálnym taktom 2,1 GHz. Na plynulé prepínanie sa medzi jednotlivými aplikáciami slúži 6 GB RAM. Na dáta používateľa potom čaká 128 GB interný úložný priestor.

Blackview GBV9600

 

Na zadnej strane si môžeme všimnúť duálny fotoaparát s rozlíšením 16 MP + 8 MP. Čerešničkami na torte sú na záver ďalšie plusy, ako NFC, zvýšená odolnosť voči vode a prachu, skener odtlačkov prstov či 5 580 mAh batéria, ktorá mimochodom podporuje štandard rýchleho nabíjania. Ide tak o výborne vybavený odolný smartfón.

{{shop_name}} od {{product_price}}


⇪ Na začiatok stránky ⇪


Samsung Galaxy Xcover 4s

Samsung Galaxy Xcover 4s je modelom juhokórejského výrobcu z radu odolných smartfónov. Tento smartfón sa snaží zaujať vyberateľnou batériou, ktorej výdrž je však priemerná. Vpredu sa nachádza 5-palcový displej s rozlíšením 1280 x 720 pixelov. Poteší snímačmi obrazu (primárny fotoaparát má 16 MP), výkonom a konektivitou, ktorej zrejme nič nechýba.

Samsung Xcover 4S fotoaparát

Pokiaľ ide o ten výkon, nachádza sa tu osemjadrový procesor s taktom 1,6 GHz, 3 GB RAM a 32 GB internej pamäte. Nostalgický pohľad je na hardvérové tlačidlá pod 5-palcovým HD displejom. Najväčším dôvodom na kúpu však bude odolná konštrukcia, ktorej certifikácia IP68 zaručuje zvýšenú odolnosť voči vode a prachu. Za jeho predajnú cenu však ide o výhodnú kúpu takmer pre každého. Škoda tej menšej batérie, ktorá má 2 800 mAh.

{{shop_name}} od {{product_price}}


⇪ Na začiatok stránky ⇪


CAT S61

Posledným, avšak aj najzaujímavejším kúskom nášho zoznamu odolných smartfónov je starý známy CAT S61. Jeho najväčšou prednosťou je integrovaná termokamera, vďaka ktorej je model preslávený. CAT S61 disponuje menším, 5,2-palcovým displejom s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov. Pomer strán teda ostáva dnes už menej vídaných 16:9. Osemjadrový procesor a 4 GB RAM znie ako dobrá kombinácia a potvrdzuje to aj interný úložný priestor s kapacitou 64 GB.

Pokiaľ nerátame zadnú termokameru, nachádza sa tu aj primárny, 16 MP snímač, pričom fotoaparát na prednej strane má rozlíšenie 8 MP. Okrem certifikácie IP68 sa telefón vyznačuje laserovým meračom vzdialenosti, monitorom kvality vzduchu či integrovanou, 4 500 mAh batériou. Ide tak o zariadenie pre ľudí, ktorí sa zaoberajú o konštrukcie budov a všeobecne o stavebníctvo priamo v teréne.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Pre ktorý z modelov by ste sa rozhodli vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

⇪ Na začiatok stránky ⇪