Najlepšie mobily do 100 eur | 2021

Vyberáme najlepšie mobily s cenou do 100 eur


Nie každý si môže dovoliť dať za smartfón vyššiu sumu a v dnešných časoch to platí dvojnásobne. Ľudia sa snažia ušetriť, kde sa dá a hlavne dôchodcovia si nemôžu dovoliť dať za telefón trojcifernú sumu. Pripravili sme si preto pre vás výber najlepších mobilov do 100 eur. Napriek tomu, že pohybujeme na samotnom začiatku cenového rebríčka, aj v tomto prípade nájdeme viacero zaujímavých modelov. Toto sú tie najlepšie mobily do 100 eur, ktoré si aktuálne môžete kúpiť.

Motorola moto e7 power

Motorola moto e7 power patrí do nižšej triedy, a teda k najlacnejším smartfónom z dielne Motoroly. Na trh prišla v úvode roka 2021 za cenu pohybujúcu sa okolo našej magickej hranice 100€. Napriek nízkej cene táto novinka ponúka príjemný 6,5-palcový IPS displej s rozlíšením 1560 ×720 pixelov.

Motorola moto e7 power
Motorola moto e7 power | Foto: Redakcia

Nad displejom je 5-megapixelová selfie kamera, ktorá umožňuje aj nahrávanie Full HD videí. Z pohľadu zabezpečenia smartfónu nechýba čítačka odtlačkov prstov umiestnená na zadnej strane v logu výrobcu. Vedľa nej je v ľavom hornom rohu umiestnená dvojica fotoaparátov: 13-megapixelový fotoaparát so svetelnosťou f/2.2 a 2-megapixelový makro snímač.

O chod operačného systému Android 10 sa stará 12 nm osemjadrový procesor MediaTek Helio G25 s pracovnými frekvenciami 2 GHz a 1,5 Ghz. V čipsete je pridané aj grafické jadro PowerVR GE8320. Operačná pamäť má 2 GB a vnútorná rozšíriteľná pamäť má 32 GB.

Motorola moto e7 power okrem nízkej ceny láka aj na dlhú výdrž batérie. Tá má kapacitu 5000 mAh, čo v praxi znamená, že na jedno nabitie sú minimom dva dni bežného používania. Vzhľadom na predajnú cenu ide o zaujímavý model. Vo výbave sa nachádza aj 3,5 mm jack či Dual SIM. Podpora NFC už ale chýba.

Na našom trhu je predaji aj model so 4 GB operačnej pamäte a 64 GB úložiskom, no tam už treba počítať s mierne vyššou cenou – rozdiel je okolo 15-20€, takže si pri výbere treba dobre zvážiť, či sa vám tento doplatok neoplatí.


⇧ Na začiatok stránky⇧


Redmi 9A

Čínska spoločnosť Xiaomi patrí k najpopulárnejším výrobcom na slovenskom trhu. Dôvodom je jej filozofia 5 % marže a tým pádom aj nízkych cien jej smartfónov. Preto vo výbere nesmie chýbať ani jej model Redmi 9A so skvelým pomerom ceny a výbavy.

Jeho IPS displej má uhlopriečku 6,53 palcov a rozlíšenie 1600 x 720 pixelov. Smartfón poháňa procesor MediaTek Helio G25, ktorému sekunduje operačná pamäť veľkosti 2 GB. Vnútorná, rozšíriteľná, pamäť má kapacitu 32 GB.

Redmi 9a
Redmi 9a | Zdroj: Mi.com

Na prvý pohľad je teda jasné, že hoci tu nájdeme zaujímavý procesor a pekný displej, na rozdiel od vyššie spomínaných konkurentov sa musíme spoľahnúť len na 2 GB operačnej pamäte.

Systém je vo verzii Android 10 s nadstavbou MIUI 12. Na zadnej strane nájde zákazník 13-megapixelov fotoaparát so svetelnosťou f/2.2. Predná selfie kamera má rozlíšenie 5 megapixelov.

Výborná je ale kapacita batéria a to až 5000 mAh, ktorá by sa mala postarať o dostatok energie na aspoň dva dni bežného používania. Samozrejmosťou je podpora Dual SIM. Nechýba ani 3,5 mm jack.


⇧ Na začiatok stránky⇧


Realme C21Y

Cenovo dostupný smartfón pre nenáročných. Pochváliť sa môže napríklad veľkou batériou s kapacitou 5000 mAh, ktorá sľubuje veľmi dobrú výdrž. O výkon sa postará procesor Unisoc T610, ktorý je doplnený o 3 GB RAM.

Realme C21Y
Realme C21Y | Zdroj: Realme.com

Vnútorné úložisko s kapacitou 32 GB  je rozšíriteľné pamäťovými kartami microSD. IPS displej s uhlopriečkou 6,5 palca ponúka rozlíšenie 1600 x 720 pixelov. Vzadu sa nachádza trojitý fotoaparát, 13-megapixelovému hlavnému snímaču sekunduje snímač hĺbky a makro snímač. Oba s rozlíšením 2 megapixely.


⇧ Na začiatok stránky⇧


Nokia 2.4

Nokia 2.4 jasne patrí medzi najlepšie mobily do 100 eur. V tejto kategórii pritom ako jeden z mála lacných telefónov disponuje takzvaným kvapkovitým výrezom v displeji. Osadený IPS displej má 6,5 palcov a rozlíšenie 1600 x 720 pixelov. V spomínanom výreze v hornej časti prednej strany je umiestnený 5-megapixelový selfie fotoaparát.

Nokia 2.4 farby
Nokia 2.4 | Zdroj: Nokia

Súčasťou výbavy tohto lacného smartfónu je aj snímač odtlačkov prstov umiestnený na zadnej strane. Nad ním je situovaný duálny fotoaparát s 8-megapixelovým hlavným snímačom a svetelnosťou f/2.0, ako aj s 2-megapixelovým hĺbkovým snímačom.

O výkon sa stará čipset MediaTek Helio P22 s 2 GB alebo 3 GB RAM. Vnútorná pamäť s veľkosťou 32 GB alebo 64 GB sa dá samozrejme rozšíriť micro SD kartami. Batériu s kapacitou 4500 mAh nabijete cez starší micro USB konektor.

Nokia 2.4 je v základe vybavená čistým systémom Android 10 s prísľubom bezpečnostných aktualizácií na 3 roky a hlavných systémových aktualizácií na 2 roky. Telefón je tak naplno pripravený aj na Android 12. Od svojho uvedenia trh už dostal aktualizáciu na Android 11, ktorá bola distribuovaná ešte koncom apríla 2021.


⇧ Na začiatok stránky⇧


Nemali by ste prehliadnuť:


⇧ Na začiatok stránky⇧