MojAndroid

Motorola len dva dni dozadu predstavila svoje najnovšie vlajkové modely zo série edge 50. Na oficiálnom podujatí v Srbskom Belehrade sme mali aj my možnosť pozrieť si ich zblízka, pričom nám boli predstavené a vysvetlené všetky nové funkcie. Už tradične smartfóny edge 50 Pro, edge 50 Ultra a edge 50 Fusion prinášajú zmeny v hardvéri aj softvéri, ktorý po vzore ostatných výrobcov prináša aj AI funkcie.

Práve tie sa často podieľajú aj na výsledných fotografiách, ktoré sa AI snaží prisunúť k dokonalosti. Ako tomu už tradične býva, priamo na akcii sme všetci obdržali testovací smartfón, konkrétne model s prívlastkom Pro. Ten sme počas dvoch dní v Belehrade dostatočne otestovali, najmä teda po stránke tvorby fotografií a videí. V tomto článku vám prinášame výsledky smartfónu v rôznych podmienkach, a to pri väčšom aj menšom svetle, či pri rôznych režimoch, ako napríklad dlhá expozícia, portrét alebo nočný režim.

Takto vyzerajú výsledky, ktoré sú v drvivej väčšine veľmi pekné, niekedy však podľa mňa mierne presaturované. Celkovo však fotoaparát pôsobí dôstojným dojmom, a ten sa má ešte zlepšiť pri verzii edge 50 Ultra, ktorý dostal aj lepšie rozlíšenie jednotlivých senzorov. Kde smartfón exceloval, boli denné fotky, nočné fotky, či rôzne špeciálne režimy. Slabú stránku by som spomenul asi iba občasnú prílišnú saturáciu farieb v bežných podmienkach (najmä modrá a zelená), prípadne mierne mätúci odhad pri použití AI vylepšovacích funkcií.

Čo ma príjemne prekvapilo, bola kvalita portrétového režimu, no dokonca aj stabilita teleobjektívu. Poteší aj niekoľko desiatok režimov, ktoré prinesú fotografie a videá čo najbližšie k vašim predstavám. Ale dosť bolo slov, tu máte výsledky:

Koľko bodov si za tieto fotografie u vás smartfón vyslúžil? (5-najviac)

Loading ... Loading ...
Náš tip
Recenzia Cecotec Conga 12090 – upratovanie bez námahy
22.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+