Najlepšie smart hodinky – výbery, testy a porovnania

Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: 

Toto sú najlepšie smart hodinky a náramky, aké si môžete kúpiť v roku 2021

Pripravili sme si pre vás výber, v ktorom nájdete najlepšie smart hodinky a náramky roku 2021. Ponuka na trhu so smart hodinkami je totiž skutočne široká, no nie všetky modely si zaslúžia vašu pozornosť. Tie, ktoré nájdete nižšie patria medzi to NAJ.

Garmin Fenix 6X

Športové hodinky Garmin Fenix 6X zaujmú svojim elegantným dizajnom, veľkým displejom, ale aj obrovským množstvom skvelých funkcií. Farebný 1,4″ displej s rozlíšením 280 x 280 bodov je dobre čitateľný aj na priamom slnku. Hoci nie je dotykový, v úplne pohodlnom používaní to nepredstavuje prekážku. Hodinky vám podajú informácie nielen pri športovej aktivite, ale aj v bežný deň. Zrátajú napríklad prejdené kroky, spálené kalórie, vyhodnocujú kvalitu spánku, rýchlosť vášho pohybu, aktuálnu polohu či tep.

Garmin Fenix 6X
Garmin Fenix 6X | Foto: Redakcia MôjAndroid.sk

Nechýbajú funkcie ako Garmin Connect, HRM-Swim pulzomer, Connect IQ store, Garmin Pay či integrovaný prehrávač hudby. Vďaka vodotesnému prevedeniu a krytiu 10ATM sú použiteľné aj za horších poveternostných podmienok. Disponujú službami GPS a Glonass s podporou systému Galileo, technológiami ANT+, Bluetooth či Wi-Fi. Výdrž batérie pritom činí až 21 dní v režime smart so zapnutým pulzomerom. Určené sú tým najnáročnejším používateľom a aktívnym športovcom.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Náš tip
Test Garmin fenix 6X PRO Solar: Prémiové hodinky so solárnym nabíjaním

⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Honor Band 5

Fitness náramok Honor Band 5 vďaka svojim farebným prevedeniam patrí k tým štýlovejším na našom trhu. Prichádza s pekným vodeodolným spracovaním a celofarebným dotykovým 0,95-palcovým OLED displejom. Jeho rozlíšenie je 240 x 120 pixelov, čo dáva konečnú jemnosť 282 ppi. Väčšinu ľudí však poteší príjemná predajná cena.

honor band 5 na ruke
Honor Band 5 | Foto: Redakcia MôjAndroid.sk

Náramok ponúkne sledovanie až desiatich druhov športov a disponuje optickým senzorom srdcového tepu TruSeen 3.0 s možnosťou nepretržitého záznamu a pokročilým sledovaním spánku s technológiou Huawei TruSleep. Kvalitné spracovanie zaisťuje aj vodeodolnosť až do tlaku 5 ATM. Náramok tak možno využiť aj pri rôznych plaveckých tréningoch či v hustom daždi. Samozrejmosťou je podpora notifikácií z telefónu, ovládanie fotoaparátu a vyhľadanie smartfónu. Výdrž batérie dosahuje výborných 20 dní na jedno nabitie.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Náš tip
Honor Band 5: Šikovný a dostupný športový náramok | Video

⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Huawei Watch GT 2

Inovatívne inteligentné hodinky Huawei Watch GT 2 v krásnom prevedení s kvalitným remienkom disponujú pekným dotykovým AMOLED displejom s uhlopriečkou 1,39 palcov. Zobrazovač má vynikajúce rozlíšenie 454 x 454 pixelov. Výkon zaisťuje procesor domácej výroby Kirin A1. Vybavené sú pokročilým senzorom tepovej frekvencie Huawei TruSeen 3.5 s neustálym meraním v reálnom čase v spolupráci s umelou inteligenciou. Hodinky umožnia sledovanie najrôznejších aktivít, ako je napríklad plávanie, horské túry a ďalšie bežné denné či športové aktivity.

Huawei Watch GT2 menu aplikacii
Huawei Watch GT 2 | Foto: Redakcia MôjAndroid.sk

Medzi ďalšie funkcie je možné zaradiť telefonovanie prostredníctvom samotných hodiniek, možnosť prehrávania hudby a pokročilý monitoring spánku Huawei True Sleep 2.0. Hodinky sú vybavené GPS modulom a podporujú Bluetooth vo verzii 5.1, BLE, BR a EDR. Vhod príde aj vodotesnosť až do tlaku 5 ATM. Batéria má dostatok energie hneď na 14 dní bežného používania.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Náš tip
Test Huawei Watch GT 2 Pro: Keď výdrž je dôležitá

⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Samsung Galaxy Fit

Fitness náramok Samsung Galaxy Fit v rôznych farbách sa stane vašim spoločníkom počas celého dňa. Monitoruje vašu tepovú frekvenciu, počet prejdených krokov, počet spálených kalórií, ale aj kvalitu vášho spánku. Namerané hodnoty sa zobrazia na 0,95-palcovom AMOLED displeji s rozlíšením 240 x 120 pixelov. Spoľahlivý chod zaistí 2 MB operačnej pamäte, 32 MB interného úložiska a sám procesor MCU Cortex M33F.

Samsung Galaxy Fit
Samsung Galaxy Fit | Foto: Redakcia MôjAndroid.sk

Pohodlné nosenie je zaistené vďaka silikónovému náramku. Podpora bezdrôtových technológií NFC a Bluetooth je potom samozrejmosťou. Náramok má zaistenú kompatibilitu s oboma operačnými systémami Android a iOS. Na záver poteší možnosť bezdrôtového nabíjania 120 mAh batérie s výdržou 7 dní.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Náš tip
RECENZIA Samsung Galaxy Fit: Malý, ľahký a kvalitný

⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Samsung Galaxy Watch Active 2

Tieto smart hodinky Samsung Galaxy Watch Active 2 ponúkajú 1,4-palcový AMOLED displej s ochranným sklom Gorilla Glass DX. Rozlíšenie panelu sa zastavilo na slušnej hodnote 360 x 360 pixelov. Konštrukcia hodiniek je tvorená z kvalitného hliníka. Komfort počas celého dňa zaručí silikónový remienok. Hodinky sú kompatibilné s operačným systémom Android a iOS.

Samsung Galaxy Watch Active 2
Samsung Galaxy Watch Active 2 | Foto: Redakcia MôjAndroid.sk

 

Disponujú batériou s kapacitou 340 mAh, ktorá sľubuje na jedno nabitie výdrž po dobu 3 dni. Vo výbave nechýba senzor tepovej frekvencie, tlaku, gyroskop, barometer, krokomer, monitor kvality spánku a notifikácie z vášho smartfónu. Samozrejmosťou je podpora ANT+ a Bluetooth. Podľa certifikácie IP68 sú hodinky vodoodolné a nezľaknú sa ani prašného prostredia.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Náš tip
Test Samsung Galaxy Watch Active 2: Plnohodnotný nástupca

⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Xiaomi Mi Band 4

Svetovo populárny a obľúbený chytrý náramok Xiaomi Mi Band 4 v športovom prevedení zaujme svojím perfektným spracovaním a množstvom skvelých funkcií. Dominantou náramku je kvalitný AMOLED displej s uhlopriečkou 0,95″. Na zadnej strane nechýba optický senzor tepovej frekvencie. Náramok vám umožní zaznamenávať až 6 športov vrátane plávania, vďaka vyššej odolnosti až do tlaku 5 ATM.

Xiaomi Mi Band 4
Xiaomi Mi Band 4 | Foto: Redakcia MôjAndroid.sk

 

Ďalej náramok zmeria vaše kroky, prejdenú vzdialenosť, spálené kalórie a dokáže tiež s presnosťou monitorovať váš spánok. Výdrž batérie napriek jej menšej kapacite dosahuje na jedno nabitie až 20 dní, v závislosti od používania. Napriek skvelým vlastnostiam sa cena náramku udržuje v nízkych hodnotách, v ktorých ostatným výrobcom čínsky gigant poriadne zavarí. Xiaomi Mi Band 4 jednoducho dominuje vďaka svojmu veľmi lákavému pomeru cena/výkon.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Náš tip
RECENZIA Xiaomi Mi Band 4: Stále medzi najlepšími

⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Xiaomi Mi Band 5

Inteligentný fitness náramok Xiaomi Mi Band 5 je najnovší prírastok legendárnej rady Mi Band od Xiaomi. Legendárnou sa stala vďaka skvelému pomeru ceny a hodnoty, vďaka ktorému je známa celá značka Xiaomi. Mi Band 5 ponúka v porovnaní so svojím predchodcom vylepšený mechanizmus nabíjania (tentokrát magnetický) a väčší 1,1″ AMOLED displej. Jeho rozmery sú 46,95 × 18,15 × 12,45 mm a váha 11,9 gramov. Výdrž batérie sa pohybuje niekde od 14 do 20 dní.

xiaomi mi band 5
Xiaomi Mi Band 5 | Zdroj: Mi.com

Obsahuje už tradičné prvky ako meranie tepu srdca alebo monitorovanie kvality spánku. Samozrejmosťou je taktiež možnosť prijímať upozornenia na prichádzajúce/zmeškané hovory, SMS správy alebo čítať notifikácie z mobilu. Pre ženy je tu aj zaznamenávanie menštruačného cyklu a jeho fáz, taktiež vás dokáže upozorniť na blížiace sa obdobie menštruácie.

Ak sa vám nepáčia prednastavené témy hodiniek, máte možnosť si doinštalovať dodatočne vyše 100 ďalších. Zaujímavosťou je aj PAI skóre, ktoré vyhodnocuje vašu aktivitu – cieľom je udržať ho nad 100. Ďalšími zaujímavosťami je možnosť nastaviť si svoj vlastný štýl vibrácií pre jednotlivé aplikácie alebo Nočný mód, ktorý automaticky stiahne jas displeja.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Náš tip
Honor Band 5 vs Xiaomi Mi Band 4: Súboj fitnes náramkov | Porovnanie

⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Samsung Galaxy Watch 3

Najnovšia generácia smart hodiniek Samsungu je oficiálnym doplnkom k smartfónovej rodine Samsung Galaxy Note 20, no skvelo bude pasovať k prakticky ľubovoľnému smartfónu. Ide o štýlový prémiový model, ktorý zaujme obľúbenou otočnou lunetou, moderným podaním klasického štýlu a hlavne svojou výbavou.

V porovnaní s pôvodným modelom Galaxy Watch je najnovšia generácia o 14% tenšia, 8% menšia a 15% ľahšia. Tieto tri aspekty sa majú podpísať na tom, že ani celodenné používanie žiadnym spôsobom neobmedzí prirodzený komfort. Hodinky síce majú kompaktný dizajn, no súčasne dostali väčší 1,2-palcový respektíve 1,4-palcový displej.

Hodinky umožňujú individuálne zvoliť ciferník podľa vášho oblečenia vďaka algoritmu výberu farieb My Style. Postup je jednoduchý. Spárovaným smartfónom si odfotíte svoje aktuálne oblečenie a aplikácia vám v priebehu niekoľkých sekúnd cez farebné vzory upraví ciferník vašich hodiniek. S digitálnou podobou ciferníka svojich hodiniek sa môžete do sýta vyhrať. Cez aplikácie Galaxy Store a Galaxy Wearable je k dispozícii viac ako 80 000 pripravených prevedení.

Okrem toho je k dispozícii široký záber monitorovania pre rôzne metriky spojené so športovaním a zdravotným stavom. Či už ide o komplexnú analýzu pre bežcov, meranie maximálnej rýchlosti spotreby kyslíka (VO2 max), 120 domácich tréningov alebo spánkového manažéra. Samozrejmosťou je dátum a čas, stav počasia pre aktuálny alebo nasledujúci deň, pripomienky, stav batérie, zdravotné a fitnes údaje či sledovanie úrovne stresu.

Hodinky majú vodoodolnosť 5 ATM, čo určite poteší každého plavca. Zo senzorov stačí spomenúť akcelerometer, gyro senzor, barometer, snímač srdcového tepu, ECG alebo senzor svetla. Konektivitu zabezpečuje LTE, Bluetooth 5.0, Wi-Fi b/g/n, NFC . Pre navigáciu poslúži navigačný systém A-GPS, GLONASS, alebo Beidou.

{{shop_name}} od {{product_price}}

Samsung Galaxy Watch 3 | Foto: Miroslav Schwamberg
Náš tip
Test Samsung Galaxy Watch3: Stoja za tú cenu?

⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Xiaomi Amazfit GTR

Amazfit GTR sú dostupné v dvoch verziách – 47 mm  a 42 mm. Obe majú farebný AMOLED displej, bio-optický senzor BioTracker PPG s presnejším meraním srdcového tepu, zvládnu monitorovať až 12 športových aktivít, vrátane plávania alebo lyžovania a nechýba im ani možnosť spárovania so smartfónom, GPS alebo NFC čip pre mobilné platby.

Líšia sa v rozmeroch, veľkosti displeja a kapacite batérie. Menší, 42 mm model, má rozmery 42,6 x 42,6 x 9,2 mm, váži 25,5 gramov a ponúka 1,2 palcový displej s rozlíšením 390 x 390 pixelov. Jeho batéria má kapacitu 195 mAh a na jedno nabitie vydrží približne 12 dní.

47 mm model meria 47,2 x 47,2 x 10,75 mm a váži od 36 do 48 gramov v závislosti od materiálu. Má 1,39 palcový AMOLED displej s rozlíšením 454 x 454 pixelov. Ponúka viac ako dvojnásobnú kapacitu batérie v porovnaní s menším modelom a to 410 mAh, vďaka čomu na jedno nabitie vydrží až 24 dní pri bežnom používaní.

Xiaomi Amazfit GTR 42mm
Xiaomi Amazfit GTR | Zdroj: Mi.com

{{shop_name}} od {{product_price}}


⇧ Na začiatok kategórie ⇧  |  ⇪ Na začiatok stránky ⇪


Tento článok je rozdelený na niekoľko častí: