MojAndroid

Za 300 je dnes možné kúpiť veľmi zaujímavý smartfón strednej triedy, s ktorým bude spokojný aj náročnejší používateľ. Tie najlepšie v tejto kategórii ponúkajú kvalitné fotoaparáty, dlhú výdrž či funkcie navyše, ako napríklad skener odtlačkov prstov v displeji alebo vysúvací selfie fotoaparát.

V tomto článku sme sa pozreli na tie najlepšie smartfóny, ktoré je možné za cenu do 300 eur kúpiť na slovenskom trhu.

Motorola one zoom

Začíname vo veľkom štýle. Začiatočná cena stále najvybavenejšej Motoroly bola 429 eur, no teraz spadla pod hranicu 300 eur. A to robí z tohto smartfónu jednu z najrozumnejších možností súčasnosti. Ponúka napríklad silnú batériu s kapacitou až 4000 mAh alebo čistý operačný systém Android.

Nájsť najlepšiu cenu

Hlavným lákadlom Motoroly one zoom je fotoaparát. Hlavný snímač má rozlíšenie až 48 megapixelov, pričom štandardne spája 4 pixely do jedného. Skvelý je aj nočný režim. K dispozícii je aj ultra-širokouhlý snímač a zaujímavým je teleobjektív s trojnásobným optickým priblížením. Všetky objektívy sú navyše opticky stabilizované.

Z ďalších zaujímavých funkcií spomenieme pekný Super AMOLED displej so zabudovaným skenerom odtlačkov prstov so strojovým učením. Poteší svietiace logo Motoroly na zadnej strane, ktoré slúži aj ako notifikačná dióda. Výkon zabezpečí procesor Qualcomm Snapdragon 675 v kombinácii so 4 GB RAM.

Záverečné hodnotenie z našej recenzie:

“Z testovania Motoroly one zoom mám veľmi dobré pocity. Ide o solídny kus hardvéru za veľmi príjemnú cenu a zároveň aj o najvybavenejšiu Motorolu. Učaroval mi dizajn zadnej strany, potešil 3,5 mm jack či FM rádio. Štvorica fotoaparátov taktiež odvádza veľmi dobrú prácu a páči sa mi aj nočný režim. Veľkou výhodou je aj silná batéria a s ňou spojená nadštandardná výdrž. No a v neposlednom rade aj Super AMOLED displej so skenerom odtlačkov.

Trochu zamrzí absencia vodoodolnosti a prijal by som aj druhý reproduktor. Tiež predná strana zariadenia ničím nevyniká, je taká obyčajná. Aktuálna cena Motoroly one zoom je 429 eur. Nedostatkom je aj relatívne pomalé nabíjanie s pribalenou 18 W nabíjačkou. Pozor si musíte dávať aj na to, že smartfón je mimoriadne klzký. To je daň za atraktívnu zadnú stranu.”

Recenzia Motorola one zoom: Variabilný fotograf v strednej triede

Plusy

 • Pekný displej so skenerom odtlačkov prstov
 • Nadštandardná výdrž
 • Kvalitné fotoaparáty
 • Vydarený dizajn
 • 3,5 mm jack
 • Pomer výbava/cena

Mínusy

 • Pomalé nabíjane
 • Slabší reproduktor

TCL Plex

TCl je na Slovensku známy skôr výrobou televízorov. Vo svete ide o druhého najväčšeho výrobcu. Tento rok u nás oficiálne začal predávať aj svoje smartfóny. Buď pod značkou TCL alebo tie lacnejšie pod značkou Alcatel.

TCL Plex skener odtlackov

Nájsť najlepšiu cenu

Prvým modelom je Plex, ktorý ponúka viacero zaujímavostí a určite má čím zaujať. V prvom rade, jeho cena je pod 300 eur. Zaujímavý je tiež celkový dizajn, no najmä trojica fotoaparátov na zadnej strane. Tento smartfón ponúka špeciálny dvojmegapixelový snímač s veľkými pixelmi, ktoré pomôžu pri nočných fotografiách.

Hlavný fotoaparát disponuje rozlíšením 48 megapixelov a nechýba ani ultra-širokouhlý objektív. IPS Displej smartfónu má uhlopriečku 6,53″ a FHD+ rozlíšenie. O výkon sa stará procesor strednej triedy, Qualcomm Snapdragon 675, ktorý je doplnený o 6 GB RAM.

Poteší prítomnosť 3,5 mm audio jacku a tiež aj silnej batérie s kapacitou 3820 mAh. Tú je možné nabiť rýchlo výkonom 18 W.

Redmi Note 8 Pro

Tento smartfón sa rozhodne má čím pochváliť. Ako prvé zaujme veľký displej s uhlopriečkou 6,53″ a FHD+ rozlíšením. Vo výreze v jeho vrchnej časti nájdeme selfie fotoaparát s rozlíšením 20 megapixelov. Redmi Note 8 Pro ponúka silnú batériu s kapacitou až 4500 mAh, čo mu zaručí skvelú výdrž.

redmi note 8 pro 3

Nájsť najlepšiu cenu

O výkon sa postará procesor MediaTek Helio G90T, ktorý spolupracuje so 6 alebo 8 GB RAM. Poteší variabilita vnútorného úložiska, ktoré môže byť od 64 GB do 256 GB. K dispozícii je aj slot pre microSD kartu.

Vzadu sa nachádza štvorica fotoaparátov. Hlavný snímač zaujme rozlíšením 64 megapixelov a svetelnosťou f/1.9. K dispozícii je atraktívny ultra-širokouhlý objektív, nechýba makro objektív a snímač hĺbky poľa, ktorý využijete pri portrétových fotografiách s efektom rozmazania pozadia.

Prítomný je aj čoraz vzácnejší 3,5 mm jack. Chýbať samozrejme nesmie NFC a poteší aj FM rádio. Tento smartfón váži rovných 200 gramov. To síce nie je málo, ale je to daň za sinú batériu. Vyššiu hmotnosť mu tak bez problémov prepáčime.

Plusy

 • Silná batéria
 • Kvalitný fotoaparát
 • Veľký a pekný displej

Mínusy

 • Vyššia hmotnosť
 • MediaTek procesor

Xiaomi Mi 9T

Xiaomi Mi 9T zaujme hneď niekoľkými vlastnosťami. Okrem vydareného dizajnu a zaujímavých farebných kombinácií láka na vysúvací selfie fotoaparát, bezrámikový displej bez výrezu či 3,5 mm jack. Chýbať nesmie ani silná 4000 mAh batéria, AMOLED displej so zabudovaným skenerom odtlačkov a trojitý fotoaparát na zadnej strane.

Xiaomi Mi 9T vysúvací fotoaparát

Nájsť najlepšiu cenu

V cenovej kategórii do 300 eur ide o skvelý smartfón, ktorého nedostatky sa hľadajú ťažko. Zariadenie sme mali možnosť otestovať a boli sme doslova nadšení. Ponúka naozaj veľa muziky za málo peňazí, viacero funkcií vídavame len v podstatne drahších smartfónoch.

Záverečné hodnotenie z našej recenzie:

“Xiaomi Mi 9T patrí medzi smartfóny, ktoré som si počas testovania obľúbil najviac. Vzhľadom na veľmi príjemnú cenu sa nedostatky hľadajú len veľmi ťažko. Keby som mal nejaké spomenúť, asi by som chvíľu rozmýšľal. Trochu sklamaním je možno chýbajúci slot na microSD kartu. Vodoodolnosť pri tejto cene neočakávam, aj keď by potešila. Rovnako by potešili stereo reproduktory, avšak okrem nich je na tom multimediálne nový Xiaomi Mi 9T výborne.

Naopak, čo sa dobrých vlastností týka, poteší kvalitné spracovanie a veľmi atraktívny dizajn. Za zmienku stojí pekný displej s integrovaným skenerom odtlačkov prstov a bez výrezu. Páči sa mi aj celkom kvalitný fotoaparát, hlavne ultra-širokouhlý snímač, ktorý je čoraz žiadanejší. Cena na Slovensku sa pohybuje na úrovni okolo 350 eur, no z Číny ho objednáte kľudne aj o stovku lacnejšie.”

Recenzia Xiaomi Mi 9T: Tak toto sa naozaj podarilo

Plusy

 • Cena
 • Kvalita spracoania
 • Výdrž
 • Displej

Mínusy

 • Absencia podpory pamäťových kariet

Samsung Galaxy A50

Jeden z najobľúbenejších smartfónov od Samsungu v minulom roku. A aj dnes má určite čo ponúknuť. Navyše, jeho cena klesla na príjemných 300 eur. Pochváliť sa môže veľmi pekným Super AMOLED displejom s FHD+ rozlíšením, v ktorom je zabudovaný skener odtlačkov prstov.

Samsung Galaxy A50

Nájsť najlepšiu cenu

Výkon zabezpečí procesor Exynos 9610 v kombinácii so 4 GB RAM. S týmto hardvérom si bez problémov záhráte aj náročnejšie hry, no nie na maximálnych detailoch.

Na zadnej strane sa nachádza trojica fotoaparátov. Hlavný s rozlíšením 25 megapixelov je doplnený o ultra-širokouhlý snímač, ktorý je v dnešnej dobe veľmi atraktívny. Posledným do partie je snímač hĺbky poľa, ktorý poslúži pri portrétových fotografiách s rozmazaním pozadia.

Poteší aj silná batéria s kapacitou 4000 mAh, no nabíjanie nepatrí medzi najrýchlejšie. Nechýba ani NFC, 3,5 mm audio jack či štandardné FM rádio.

Záverečné hodnotenie z našej recenzie:

Samsung Galaxy A50 je veľmi príjemným smartfónom. Páči sa mi veľký a pekný displej, rovnako oceňujem výhody využitia ultra širokouhlého fotoaparátu. Zariadenie sa vďaka príjemnému zaobleniu zadnej strany veľmi dobre drží v ruke. Dizajn je atraktívny, aj keď je vyrobený z plastu. Konkurenčnou výhodou môže byť aj skener odtlačkov v displeji, aj keď tu vidím nedostatky v podobe pomalšieho odomykania.

Okrem veľkého displeja sa potenciálni záujemcovia môžu spoľahnúť aj na nadštandardnú výdrž batérie. Na druhú stranu, tento smartfón sa niekedy dokáže poriadne zadýchať a niektoré úkony mu trvajú dlhšie. Počas testovania som si Samsung Galaxy A50 celkom obľúbil a za cenu 349 € sa jedná o veľmi slušné zariadenie strednej triedy.

RECENZIA Samsung Galaxy A50: Nová stredná trieda od Samsungu

Plusy

 • Dizajn
 • Displej
 • Fotoaparát
 • Výdrž

Mínusy

 • Pomalý skener odtlačkov prstov
 • Plastová konštrukcia

Huawei P Smart Pro

Zaujímavou voľbou v cene do 300 eur je aj model P Smart Pro od Huawei. Za príjemných 250 – 280 eur ponúka veľmi slušnú výbavu. O výkon sa stará dostatočne výkonný procesor strednej triedy – Kirin 710F, ktorý zvláda aj náročnejšie hry.

Huawei P smart Pro 2019 kamery

Nájsť najlepšiu cenu

Operačná pamäť je 6 GB, kapacita rozšíriteľného vnútorného úložiska sa zastavila na hodnote 128 GB. Zaujímavá je aj fotovýbava. K dispozícii je hlavný snímač s rozlíšením až 48 megapixelov, doplnený je o 8 MP ultra-širokouhlý objektív. Tretím je snímač hĺbky poľa.

Displej má uhlopriečku 6,59″ a minimálne rámiky okolo. Neobsahuje žiadny výrez, selfie fotoaparát je ukrytý vo vysúvacom mechanizme. Ide o IPS panel s FHD+ rozlíšením. Zariadenie ponúka snímač odtlačkov prstov na pravej strane, je bleskovo rýchly a presný.

K dispozícii je batéria s kapacitou 4000 mAh, ktorá zaručí nadštandardnú výdrž. Nabiť ju je možné pomocou rýchleho nabíjania s výkonom 10 W.

Plusy

 • Kvalitný fotoaparát
 • Veľký displej bez výrezu
 • Slušný výkon
 • Dostatok pamäte

Mínusy

 • Chýba vodoodolnosť
 • Chýba NFC

Ktorý z týchto smartfónov by ste si kúpili vy?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+