MojAndroid

Podľa najnovších údajov analytickej agentúry Canalys sa celosvetové dodávky tabletov v prvom štvrťroku tohto roka mierne zvýšili o 1 % a dosiahli 33,7 milióna kusov. Po dlhšom čase tu konečne vidno nárast, ktorý je spôsobený oživením spotrebiteľských výdavkov, ľudia viac utrácajú a stabilizáciou globálnych ekonomík.

Mohlo by vás zaujímať:

Podľa Canalys je trh s tabletmi na dobrej ceste k stabilizácii nad úrovňou pred pandémiou. Spotrebitelia si však začali obmieňať staršie zariadenia. Jednotkou ostáva Apple, ktorému patrí s 12,012 miliónmi dodaných iPadov 35,6 % trhový podiel. Medziročne mu však predaj klesol o takmer 14 %.

Samsung Galaxy Tab S9
Samsung Galaxy Tab S9

S výraznejším odstupom a počtom 6,801 mil. dodaných kusov nasleduje Samsung. Získal 20,2 % podiel, medziročný rast bol iba mierny, na úrovni 1,2 %. Skokanom roka sa stal Huawei, ktorému sa v prvom kvartáli 2024 podarilo na globálny trh dodať 2,735 miliónov tabletov, čo predstavuje oproti minuloročnému porovnateľnému obdobiu 70,2 % nárast. Huawei tým získal 8,1 % trhový podiel.

V prvej päťke najväčších svetových dodávateľov na trhu tabletov sa ešte umiestnilo Lenovo s 2,135 mil. dodaných zariadení a 6,3 % podielom. Tesne za ním je s počtom 2,045 milióny tabletov a podielom na trhu 6,1 % spoločnosť Amazon.

Graf vývoja predajov tabletov |
Graf vývoja predajov tabletov | Zdroj: Canalys
Náš tip
Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji si bezplatne pozriete aj s O2 TV mini

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+