MojAndroid

Počas posledného týždňa sa vo svete technológií udialo hneď niekoľko zaujímavých vecí. Aby ste o žiadnu dôležitú informáciu neprišli, pripravili sme pre vás prehľad tých najzaujímavejších správ, ktoré prišli počas prebiehajúceho týždňa.

Odpovedzte na otázky a vyhrajte Samsung Galaxy Z Flip5

Vyplnením dotazníka nám pomôžete zistiť, čo vás a ďalších našich čitateľov zaujíma najviac. Akým témam by sme sa mali venovať podrobnejšie, a ktoré témy sú pre vás menej dôležité. Okrem dobrého pocitu, že nám pomôžete, môžete vyhrať aj jednu z týchto mimoriadne atraktívnych cien: Samsung Galaxy Z Flip5, 3x Samsung Galaxy Fit3, Motorola Edge 50 Pro, Xiaomi Smart Band 8, Xiaomi Watch 2 a ďalšie.

Pozreli sme sa na to, ako fungujú RCS správy

SMS a MMS správy pôsobia veľmi zastaralo v dobe četovacích aplikácií, ktoré ponúkajú oveľa viac funkcií za zlomok ceny. V roku 2006 sa prvýkrát objavil nový štandard RCS (Rich Communication Services), ktorý ich nahradí. RCS správy sú odosielané cez internet a považujú sa za konkurenta služby iMessage od spoločnosti Apple.

Prístup k internetu robí ľudí šťastnými

Internet sa stále v dnešnej dobe rozširuje medzi všetky vrstvy obyvateľstva. Nezáleží, či ste z bohatej alebo chudobnej krajiny, prístup k nemu má stále viac a viac používateľov. Z jeho rozširovaním sa ale objavujú aj určité problémy. Neraz sme svedkami internetovej šikany, podvodov či zbytočnej agresie. Platí však, že ten, kto má prístup na internet, je menej šťastný ako ten, kto ho nemá?

Ako vyzerajú štatistiky streamovacích služieb na Slovensku?

Rebríček zverejnil web JustWatch, ktorý ponúka jednoduché vyhľadávanie titulov na rôznych streamovacích platformách. Z nazbieraných dát pravidelne vytvára rebríčky obľúbenosti filmov a seriálov a štvrťročne prináša i prehľad streamovacích služieb. Líder streamovacích služieb sa už dlhodobo nemení. Netflix vyzerá byť s 29 % podielom u slovenských zákazníkov neohrozeným víťazom.

Slúchadlá Samsung Galaxy Buds čakajú veľké zmeny

Nová správa tvrdí, že Samsung plánuje veľkú zmenu dizajnu pre nadchádzajúce Galaxy Buds, pričom pridá stopku, aby vyzerali viac ako Apple AirPods. Juhokórejská spravodajská agentúra The Chosun Daily uvádza, že pripravované Galaxy Buds 3 (štandardná aj Pro verzia) upustia od súčasného dizajnu pripomínajúciho fazuľky a prejdú na vzhľad skôr podobný tradičnejším bezdrôtovým slúchadlám.

Otestovali sme slúchadlá spoločnosti Nothing

Pred pár týždňami sme sa dočkali uvedenia “True Wireless” bezdrôtových slúchadiel Nothing Ear a Nothing Ear (a). Cenový rozdiel medzi nimi činí 46 €. Dokáže mnou testovaná, lacnejšia verzia presvedčiť? Toto je recenzia Nothing Ear (a).

26.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+