MojAndroid

Spoločnosť Oculus rozširuje svoju ponuku zariadení pre virtuálnu realitu (VR) o model Oculus Rift S. Zatiaľ čo modely Oculus Go a Oculus Quest fungujú ako samostatné VR headsety, tak ku fungovaniu Oculus Rift S budete potrebovať počítač s výkonnejšími parametrami. VR headset sa s počítačom spojí pomocou kábla. Oproti minulej generácii Oculus Rift z roku 2016 bude novinka drahšia a bude stáť v prepočte 350 €. Čo všetko nové za túto cenu prinesie?

Novou funkciou je integrácia senzorov priamo do náhlavnej súpravy pre sledovanie až šiestich stupňov pohybu. Oculus Rift S dokáže zistiť, kedy sa pohybujete dopredu a dozadu v priestore, kedy otáčate hlavou zo strany na stranu a nahor či nadol. V predošlej generácii sa o to starali senzory rozmiestnené po miestnosti. Klasický LCD displej vymenil v novinke kvalitnejší OLED displej a rozlíšenie narástlo na 2 560 x 1 440 pixelov. To znamená 1 280 x 1 440 pixelov na každé oko. Na dizajne spolupracovalo čínske Lenovo. Vďaka nemu sa zlepšilo rozloženie hmotnosti a headset lepšie eliminuje okolité svetlo. Nová technológia Passthrough+ využíva predné kamery pre integrovanie okolitého sveta do headsetu, aby tak nedošlo k nárazu napríklad so stenou. Oculus Rift S by mal byť v predaji na jar.

Náš tip
HTC spúšťa podporu Oculus Rift v obchode Viveport
25.3.2019
Zdroj: GizmoChina

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+