MojAndroid

Predstavenie tohtoročnej vlajkovej lode Sony Xperia 1 VI je naplánované na 17. mája, ale už koncom minulého týždňa sa na internete objavili jej špecifikácie. Informácie o jej vylepšeniach spolu s obrázkami zverejnil portál MSPowerUser.

Sony Xperia 1 VI zmení pomer strán

Zmena oproti predošlej generácii Sony Xperia 1 V bude už na prvý pohľad viditeľná na displeji. Namiesto širokouhlého pomeru strán 21:10 sa Sony vráti k pomeru 19,5:9, ktorý používa napríklad Samsung. Obnovovacia frekvencia sa bude pohybovať od 1 do 120 Hz. Svetelnosť by sa mala zvýšiť 1,5-krát, čo s režimom Sunlight vision zaručí výbornú viditeľnosť na priamom slnku.

Sony Xperia 1 VI
Sony Xperia 1 VI zmení pomer strán displeja | Zdroj: MSPowerUser.com

K dispozícii bude aj technológia BRAVIA HDR a pár vylepšení pre hráčov. Konkrétne 240 Hz odozva na dotyk, optimalizácia FPS, nastaviteľné vyváženie bielej a gama zosilňovač (L-? Raiser). Vďaka tomu by malo byť jednoduchšie trafiť nepriateľa v 3D FPS hrách. O výkon sa postará Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 s chladením pomocou parnej komory.

Batéria má mať kapacitu 5 000 mAh a poskytnúť 2-dňovú výdrž. Záruka na životnosť batérie by mala byť až 4 roky. Okrem rýchleho káblového nabíjania nebude chýbať ani bezdrôtové a reverzné bezdrôtové nabíjanie. Opäť by mal byť prítomný 3,5 mm jack a technológie Hi-Res Audio, Hi-Res Audio Wireless, 360 Reality Audio, LDAC a DSEE Ultimate.

Hlavným lákadlom bude opäť fotoaparát

Sony Xperia 1 VI by mala tradične ponúknuť špičkový fotoaparát s tromi objektívmi:

  • Primárny 24 mm objektív (ohnisko 48 mm s 2-násobným optickým zoomom) s CMOS snímačom “Exmor T for mobile”
  • Ultraširokouhlý 16 mm objektív
  • Teleobjektív s pohyblivým zoomom 85 – 170 mm (až 7-násobné priblíženie). Predošlá generácia mala maximálne ohnisko 135 mm.
Sony Xperia 1 VI
Fotoaparát | Zdroj: MSPowerUser.com

Sony samozrejme sľubuje kvalitu fotografií podobnú zrkadlovkám, a tiež podporu makro fotografií. Konečne tak skonsoliduje svoje foto aplikácie. Pôvodné aplikácie Photography Pro, Videography Pro a Cinema Pro budú nahradené jedinou aplikáciou inšpirovanou fotoaparátmi série Sony Alpha.

Sony Xperia 1 VI
Aplikácie sa zjednotia do jednej | Zdroj: MSPowerUser.com

Z nich si vezme aj technológiu odhadu polohy osôb, ktorá umožňuje presné zaostrenie na ľudí, aj keď sú obrátení chrbtom alebo majú zakryté tváre. Hodí sa to hlavne pre športovú fotografiu. Aplikácia Video Creator zase zjednoduší tvorbu a strihanie videa. Sony Xperia 1 VI by sa mala predávať v čiernej a platinovo striebornej farbe.

Náš tip
Google má dôvod na radosť. Wear OS stúpa podiel na trhu smart hodiniek
6.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+