MojAndroid

Funkcia správ (DM) v službe Instagram je bezpochyby užitočná. Používateľ sa nemusí prepínať do inej komunikačnej aplikácie, ak chce napísať niekomu, koho sleduje na Instagrame. Občas sa však stane, že mu odošle správu v znení, ktoré nechcel. Ako ju rýchlo upraviť pred jej prečítaním príjemcom?

Instagram titulka
Instagram

Kroky na úpravu odoslanej správy

Snaha o úpravu odoslanej správy môže mať rôzne dôvody. Občas v nej napíšte niečo, čo ste nechceli, alebo by ste toho chceli napísať viac. Niekedy po rýchlom odoslaní správy zistíte, že nesedí štylistika alebo je chybná gramatika. Nech je ale dôvod akýkoľvek, tak už nemusíte správu vymazať a napísať znova, ako to bolo v minulosti. Spôsob úpravy správy je nasledovný:

 1. Spustite aplikáciu Instagram, ak ju nemáte spustenú.
 2. Klepnite na ikonu Správy (Direct Messages) v pravom hornom rohu.
 3. Vyberte konverzáciu so správou, ktorú chcete upraviť.
 4. Dlhšie podržte prst na správe, ktorú chcete upraviť, kým sa vám nezobrazí kontextová ponuka.
 5. Z možností vyberte Upraviť (ďalšou možnosťou je Zmazať).
 6. V dolnej časti v textovom poli, ktoré slúži pre písanie správ, sa zobrazí text odoslanej správy, ktorý teraz môžete upraviť.
 7. Po úprave textu stačí správu znova odoslať. (Upravené správy majú nad správou štítok „Upravené“, ktorý príjemcovi  zobrazí.)

Obmedzenia pri úprave odoslaných správ

Úprava odoslanej správy má niekoľko obmedzení. Pôvodnú správu nemôžete upraviť, ak obsahuje zmienky (na iné Instagram účty) alebo príkazy. Odoslanie správy však môžete v tomto prípade zrušiť. Správu môžete tiež upraviť maximálne 5-krát. Možnosť úpravy správ je dostupná len v mobilnej aplikácii a nie vo verzii pre PC. Netreba tiež zabúdať, že služba Instagram bude mať prístup k vašej histórii úprav, ak príjemca nahlási vašu upravenú správu.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
 • Instagram Screenshot
 • Instagram Screenshot
 • Instagram Screenshot
 • Instagram Screenshot
 • Instagram Screenshot
 • Instagram Screenshot
Náš tip
Pobyt v zahraničí ho vyšiel draho. Turistovi po faktúre za dáta ostali oči pre plač
26.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+