MojAndroid

Xiaomi má svojej špeciálnej podstránke zverejnený zoznam zariadení, ktorým sa skončila softvérová podpora. Nedávno sme sa venovali článku o Xiaomi telefónoch, ktoré dostanú aktualizáciu na nové používateľské rozhranie HyperOS. Tento článok sa na vec pozerá z opačného pohľadu – do zoznamu nepodporovaných smartfónov pribudlo zopár modelov. Skontrolujte, či sa medzi nimi náhodou nenachádza aj ten váš.

Máte Xiaomi, Redmi alebo Poco smartfón? Zbystrite

Listina nepodporovaných smartfónov bola na danej stránke aktualizovaná 27. apríla 2024. Xiaomi informuje, že sa pre používateľov ich telefónov snaží ponúknuť pravidelné softvérové aktualizácie. Vzťahuje sa to samozrejme aj na podznačky Redmi a Poco. Skončenie podpory jednoducho znamená, že konkrétne modely už nedostanú žiadnu aktualizáciu sotvéru. Rátať nemožno ani s bezpečnostnými záplatami, ktoré boli vydávané po dobu minimálne dvoch až troch rokov od uvedenia zariadenia.

Xiaomi 14 Ultra
Xiaomi 14 Ultra

Výrobca však dodal poznámku, že v prípade odhalenia veľmi závažnej bezpečnostnej diery bude oprava na chybu vydaná aj v prípade, že je telefón zaradený do listiny nepodporovaných. Dotyčné smartfóny, ktorým sa už skončila oficiálna podpora zo strany výrobcu, sú vypísané v priložených rozpisoch. Pri niektorých smartfónoch (napr. Poco X3 Pro) je vypísaná skratka regiónu, pre ktoré sa podpora končí. Na kusy predávané globálne sa tak ešte posledné bezpečnostné záplaty zrejme dostanú. Čoskoro sa však v listine objavia aj globálne verzie.

POCO X6 titulka
Poco X6 | Zdroj: Tomáš Kanálik

Xiaomi smartfóny, ktorým skončila podpora:

nepodporované Xiaomi smartfóny apríl 2024
Nepodporované Xiaomi smartfóny | Zdroj: Mi.com

Redmi smartfóny, ktorým skončila podpora:

nepodporované Redmi smartfóny apríl 2024
Nepodporované Redmi smartfóny | Zdroj: Mi.com

Poco smartfóny, ktorým skončila podpora:

nepodporované Poco smartfóny apríl 2024
Nepodporované Poco smartfóny | Zdroj: Mi.com
Náš tip
Samsung poteší fanúšikov. Pripravuje model Galaxy S24 FE
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
29.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+