MojAndroid

Ak niekto dúfal, že spoločnosť Google na tohtoročnej konferencii Google I/O 2024 predstaví nový systém Android 15, tak bol včera asi sklamaný. Celý večer bol venovaný umelej inteligencii Gemini, ktorá by mala podľa portálu AndroidPolice v budúcej verzii systému Android nahradiť Google Asistenta. Ako to bude vyzerať?

Poradí si s analýzou videí a PDF súborov

Gemini by mal byť pevnou súčasťou budúceho systému Android 15, tak ako je v súčasnosti Google Asistent. Používateľ ho bude môcť vyvolať nad akoukoľvek aplikáciou v pop-up okne. Následne mu bude môcť zadávať otázky a úlohy, či už týkajúce sa priamo otvorenej aplikácie za pop-up oknom alebo hocičoho iného.

Gemini
Pop-up okno s Gemini sa zobrazí na otvorenou aplikáciou | Zdroj: AndroidPolice.com

Počas konferencie ukázal Google aj príklady nových možností Gemini. Ak bude mať používateľ predplatné Gemini Advance, tak môže od chatbota získať jasné odpovede z videí (aj YouTube) a PDF súborov kladením konkrétnych otázok. V ukážke na konferencii vyriešil Gemini  matematickú úlohu aj s postupom a zhrnul dlhý PDF súbor o hre s názvom Pickleball.

Gemini využijú aj iné funkcie

Vylepšenia dostane aj obrázkový vyhľadávač Circle to Search, ktorý momentálne dokáže vyhľadávať obrázky na základe podobnosti so zakrúžkovaným objektom. Po novom sa naučí riešiť aj matematické úlohy, čo určte ocenia študenti. Postačí im zakrúžkovať matematickú úlohu (rovnicu, graf) a Circle to Search poskytne riešenie s postupom.

Gemini by mal samozrejme zvládať aj iné úlohy. Napríklad detegovať podvodné hovory, keď v nich odhalí snahu o získanie používateľových osobných údajov alebo hesiel. Používateľom trpiacim vadou zraku by mal v rámci funkcie TalkBack pomôcť s rozpoznávaním obrázkov na internete. Vylepšenia budú dostupné používateľom v nasledujúcich mesiacoch.

Náš tip
Apple a Google sa spájajú v boji proti nechcenému sledovaniu používateľov
15.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+