MojAndroid

Operátor O2 pripravuje od 1. júla 2024 veľkú zmenu v ponuke denných dát, ktoré sa dajú aktivovať k programom O2 Fér, O2 Voľnosť a O2 Moja firma. Po novom ruší doterajšie dva balíčky s objemom 700 MB (0,95 eur) a 1,5 GB (1,3 eur) dát na deň, a nahrádza ich jediným balíčkom s neobmedzeným množstvom dát v cene 1,4 eur / deň. Len pre upresnenie: balík je platný v deň aktivácie do 24:00 hod. toho dňa, teda nie 24 hodín.

Mohlo by vás zaujímať:

Denné balíčky sú obľúbené

Balíčky denných dát sú podľa slov operátora obľúbenou službou. Ak vám bežne stačí menší objem dát, lebo ste napríklad často v dosahu Wi-Fi sietí doma či v práci a potrebujete viac dát iba nárazovo, práve aktivácia balíčka, ktorý platí len jeden deň, môže dávať niektorým zákazníkom väčší zmysel, než si platiť za mesačné dáta, ktoré aj tak nevyužijú.

Medzi zákazníkmi predplatených kariet sú podľa O2 dokonca denné balíčky obľúbenejšie než mesačné, pričom množstvo z nich si objem denných dát aktivuje počas dňa aj viacnásobne. Preto sa operátor rozhodol vyjsť im v ústrety a ponúknuť voľnosť pri dátovaní bez nutnosti viacnásobnej aktivácie.

Nový balíček Nekonečné dáta na deň poskytne plnou rýchlosťou až 20 GB denných dát, čo vysoko prevyšuje bežnú dennú spotrebu väčšiny zákazníkov. Aj po prekročení ochranného limitu môže zákazník naďalej pokračovať v dátovaní zníženou rýchlosťou (2 Mbps pri sťahovaní a 1 Mbps pri odosielaní dát). Až do konca dňa a bez ďalších poplatkov.

Ako je na tom konkurencia?

Telekom ponúka na Predplatenke neobmedzený objem jednodňových dát za 2 eurá, čo je viac než v O2, ale platia 24 hodín od aktivácie, čo môže byť niekedy výhoda. Orange predáva k Prima karte Nekonečné dáta takisto za 2 eurá, no plnou rýchlosťou je dostupných iba 5 GB, nie 20 GB ako v O2. Potom sa prenosová rýchlosť znižuje na 3 Mbps. Dáta platia do polnoci toho dňa, v ktorom došlo k aktivácii, nie 24 hodín.

Náš tip
Honor Magic Portal a Magic Capsule: Intuitívne ovládanie jedným ťahom

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+