MojAndroid

Majiteľov smart televízorov spoločnosti Samsung čaká od budúceho mesiaca zmena. Portál GizmoChina prináša informáciu, že by sme sa mali už čoskoro rozlúčiť s Google asistentom na všetkých modeloch Samsung televízorov, ktoré ním doteraz disponovali.

Na oficiálnej stránke podpory Samsung nájdete zoznam všetkých zariadení, ktoré už od 1. marca vymažú so svojich funkcií podporu Google asistenta. Táto možnosť sa na Samsung televízoroch objavila v roku 2020, a preto je celkom zvláštne, že ju spoločnosť chystá zo svojej ponuky po štyroch rokoch odstrániť.

Zariadenia, ktorých sa zmena týka:

  • modely z roku 2022
  • modely z roku 2021
  • 8K a 4K QLED televízory z roku 2020
  • Crystal UHD modely z roku 2020
  • Lifestyle modely z roku 2020 (Frame, Serif, Terrace a Sero)

Čo stojí za rozhodnutím spoločnosti Samsung?

Hlavným dôvodom tohto rozhodnutia spoločnosti je zmena Google politiky. Konkrétne detaily zmeny však nie sú známe. Google doteraz odstránil až 17 funkcií, ktoré sa Google asistenta týkali, no prepojenie s týmto ráznym krokom je neznáme.

Samsung TV
Samsung Neo QLED 4K | Zdroj: Filip Spevár

Spoločnosť Samsung sa odporúča zamerať na ostatné možnosti, ktoré jej televízory ponúkajú. Medzi ne patrí hlasový asistent Bixby od Samsungu a Alexa od spoločnosti Amazon. Títo hlasový asistenti sú na Samsung televízoroch už predinštalovaní.

Táto zmena môže predstavovať nevýhodu hlavne pre používateľov, ktorí sú na Google asistenta zvyknutí. Ak sa chystáte kúpiť si nový televízor a radi používate práve Google asistenta, odporúčame sa rozhliadnuť po iných značkách, ktoré ho aj naďalej podporujú. Medzi ne patrí napríklad LG, Sony, TCL alebo Hisense. Pokiaľ ste však túto funkciu na vašom televízore nepoužívali, jej odstránenie pre vás nemusí byť až taký problém. 

Náš tip
Skladací smartfón od Apple ešte tak skoro neuvidíme, no spoznali sme dátum predpokladaného príchodu

6.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+