MojAndroid

Ešte nedávno pojem skladací telefón patril do obdobia už skoro dvadsať rokov dozadu. Dnes si ale pod skladacím smartfónom predstavujeme zaujímavý vynález, ktorý sa musel popasovať s mnohými technologickými problémami. Táto doména zatiaľ patrí výlučne zariadeniam s Androidom, Apple sa k podobnému kroku ešte neodvážilo. To sa ale môže rýchlo zmeniť. Svetom začali kolovať správy, že najväčšia konkurencia Androidu sa chystá vydať vlastnú skladačku. Informuje o tom internetový portál SamMobile.

Pôjde vôbec o smartfón?

Zatiaľ všetky dostupné informácie hlásia, že pripravované zariadenie by malo mať displej veľký sedem až osem palcov. Taktiež vieme, že na trh by sa malo dostať niekedy v roku 2026, prípadne až 2027. Nie všetci sa ale zhodujú v tom, o aké zariadenie vlastne ide. Niektorí špekulujú, že by vôbec nemalo ísť o smartfón, ale o tablet, ktorý by nahradil iPad mini.

Pôjde o nový iPad mini?
Pôjde o nový iPad mini? | Zdroj: Apple

To však neznie veľmi realisticky, už len keď sa pozrieme na reportovanú veľkosť pripravovanej skladačky. Na tablet by to bolo primalé. Taktiež nedáva zmysel fakt, že v roku 2026 by mal Apple vydať ďalší iPad mini s OLED displejom. Po zvážení týchto informácií je teda najpravdepodobnejšie, že firma naozaj konečne chystá skladací smartfón.

Dobehne konkurenciu?

Momentálne svetu najznámejšie skladačky od Samsungu, Galaxy Z Fold5 a Flip5, sú technologicky veľmi vyspelé. Zatiaľ to vyzerá tak, že vyriešili aj svoje problémy s poškodeniami na displeji. Na rozdiel od svojich predchodcov predstavili telefóny s pevnejšou konštrukciou a ohybnejším kĺbom na skladanie. Okrem nich na trhu ale nájdete aj lacnejšie modely ako je napríklad Motorola razr 40, prípadne OPPO Find N2 Flip.

recenzia Samsung Galaxy Z Flip5
Samsung Galaxy Z Flip5

Ďalší faktor, ktorý by vedel sťažiť Apple cestu za úspechom, spočíva v tom, že displeje si nevyrábajú sami. Minulý rok pre nich dodávali Samsung a LG, od ktorých kupovali skladacie displeje vo veľkosti medzi šesť až sedem palcov. Očakáva sa, že by technologický gigant aj túto objednávku mohol vybaviť z rovnakých zdrojov. Tieto spoločnosti pre Apple začali už vyrábať aj jedenásť a trinásť palcové displeje, pre ich nadchádzajúce modely iPadov.

Náš tip
Samsung Galaxy Z Fold6 dostane väčší predný displej

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+