MojAndroid

Google postupne informuje používateľov o vylepšenej službe Nájdi moje zariadenie, vďaka ktorej budete môcť vyhľadať svoj smartfón alebo príslušenstvo aj v prípade, ak bude v off-line režime. Potrebná je k tomu aplikácia s rovnakým názvom. Tú buď už nájdete vo svojom smartfóne predinštalovanú alebo si ju stiahnete z Google Play.

Mohlo by vás zuajímať:

Firma v e-maile informuje, že pomocou vylepšenej funkcie môžete vyhľadať zariadenia, keď sú pripojené k internetu. Budete ich budete môcť vyhľadať dokonca aj vtedy, keď budú offline, teda bez mobilného signálu.

Google Nájdi moje zariadenie
Google Nájdi moje zariadenie

Nájdi moje zariadenie poslúži aj pri hľadaní zariadenia bez signálu

Služba je dostupná aj s akýmkoľvek kompatibilným príslušenstvom s možnosťou rýchleho párovania, ktoré bude odpojené od vášho smartfónu. Zahŕňa to kompatibilné slúchadlá, smart hodinky i lokalizačné prívesky, ktoré sa dajú pripevniť na peňaženku, kľúče alebo bicykel.

Na vyhľadávanie využíva služba zariadenia s operačným systémom Android, ktorých je po celom svete aktívnych viac než miliarda. V aplikácii nájdete ich nedávne polohy.

Google Nájdi moje zariadenie
Google Nájdi moje zariadenie

Ako to funguje

Zariadenia v sieti vyhľadávajú iné vo svojom okolí pomocou rozhrania Bluetooth. Ak vaše zariadenie niektoré v blízkosti rozpozná, odošle do funkcie Nájdi moje zariadenie informácie o polohe. Všetko prebieha na pozadí. Vaše zariadenia s Androidom budú rozpoznávať iné, aby  ostatným používateľom pomohli nájsť ich stratené telefóny či príslušenstvo, aj keď sú v offline režime. Ak aktuálna poloha nie je k dispozícii, zobrazí sa posledná online poloha.

Google upozorňuje, že odosielané polohy zariadení sú šifrované kódom PIN, vzorom alebo heslom vašich zariadení s Androidom. Vidíte ich iba vy a tí, s ktorými ste zdieľali svoje zariadenia prostredníctvom funkcie Nájdi moje zariadenie. Googlu sa nezobrazujú a ani sa nepoužívajú na iné účely.

Google Nájdi moje zariadenie
Google Nájdi moje zariadenie

Cez apku Nájdi moje zariadenie viete zariadenie nielen nájsť, ale na diaľku ho uzamknúť či vymazať obsah. Môžete si na ňom nechať prehrať zvuk, aby ste ho lepšie našli a nechať s ak nemu navigovať pomocou Google Máp. Zobrazuje sa aj stav siete a úroveň batérie.

Aby bola službe úplne funkčná, musíte vo svojom smartfóne vyhľadávanie offline zariadení povoliť. Všetko si nastavíte ťuknutím na svoju profilovú fotku v aplikácii, čím sa dostanete do nastavení služby.

Google Mein Gerät finden
Google Mein Gerät finden
Developer: Google LLC
Price: Free
  • Google Mein Gerät finden Screenshot
  • Google Mein Gerät finden Screenshot
  • Google Mein Gerät finden Screenshot
  • Google Mein Gerät finden Screenshot
Náš tip
Narodeninová súťaž | Vyhrajte špičkový smartfón Motorola Edge 50 Pro

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+