MojAndroid

Segment inteligentných prsteňov sa postupne rozširuje o ďalšie modely. Trh síce netrpezlivo čaká na oficiálne uvedenie Samsung Galaxy Ring, ktorý výrobca ukázal na tohtoročnom MWC v Barcelone, ale fanúšikov týchto zariadení môže zaujať aj čerstvá novinka RingConn Smart Ring, ktorú prináša firma Elevano.

Mohlo by vás zaujímať:

RingConn Smart Ring ponúka takmer všetko dôležité

Smart prsteň je štýlovým príslušenstvom, ktoré monitoruje vašu aktivitu a zdravie, počíta spálené kalórie, meria telesnú teplotu, srdcový tep, nasýtenie krvi kyslíkom, stres a zaznamená kvalitu vášho spánku. Je vodotesný, takže si ho nemusíte skladať pri umývaní rúk či plávaní.

Povrch prsteňa je vyrobený z titánu, ktorý zabezpečuje výbornú odolnosť proti poškodeniu. Vo vnútri, ktoré je vyrobené z epoxidu lekárskej kvality, sú tri PPG senzory pre sledovanie srdcovej frekvencie a kyslíka v krvi, jeden akcelerometer a štyri snímače teploty.

Smart prsteň RingConn
Smart prsteň RingConn | Zdroj: Elevano

Aplikácia je v slovenčine

Prsteň spárujete so smartfónom cez mobilnú aplikáciu, ktorej prostredie je aj v slovenčine. V nej vidí aktuálny stav, trendy, môže si v nej nastaviť aj ciele – napríklad dĺžku spánku či množstvo aktivity denne. RingConn následne vyhodnocuje, či a na koľko percent sa človeku darí svoje ciele napĺňať. Nie je potrebné žiadne predplatné.

Prsteňom RingConn ale nezaplatíte bezkontaktne, ako napríklad konkurenčným modelom Oura Ring. Chýba NFC technológia. Ponúka však nižšiu cenu a na plnohodnotné fungovanie nepotrebuje mesačné predplatné.

Smart prsteň RingConn
Smart prsteň RingConn | Zdroj: Elevano

Na jedno nabitie zvládne prsteň sedem dní. Súčasťou balenia je prenosná nabíjačka, vďaka ktorej nabijete prsteň až 18-krát aj bez pripojenia na elektrickú sieť. Smart prsteň je dostupný v troch rôznych farebných variáciách – striebornej, zlatej a čiernej, a na Slovensku ho kúpite za približne 299 eur.

Konkurencia

Konkurentom novinke na slovenskom trhu môže byť spomenutý Oura Ring či Ultrahuman Ring Air, ktoré majú ale vyššiu cenovku a lacnejší Rollme R2 s cenou 90 USD, ten sa ale u nás oficiálne nepredáva.

Náš tip
Narodeninová súťaž | My oslavujeme 14 rokov a vy hráte o hodnotné ceny

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+