MojAndroid

Spoločnosť Google sa minulý rok pustila do boja s používateľmi, ktorý na jej platforme YouTube používajú softvér na blokovanie reklám. Mnohým z nich teraz podľa portálu 9to5Google zrazu začalo preskakovať prehrávanie až na koniec videa.

Nový problém s blokovaním reklamy sa na Slovensku zatiaľ neobjavil

Za posledné roky sa na YouTube znásobil počet reklamy, a to hlavne tej priamo vo videách, čo viedlo k nárastu neplatiacich používateľov využívajúcich softvér na blokovanie reklám. Služba im v reakcii na to minulý rok začala zobrazovať varovanie, aby si vypli blokovanie reklamy, inak im bude po troch varovaniach vypnuté prehrávanie videí.

YouTube titulka
YouTube

Niektorí z nich si odinštalovali AdBlock, niektorí prešli na predplatné YouTube Premium bez reklám a niektorí objavili nové riešenia blokovania reklám. A práve tretím menovaným začali videá takmer okamžite po spustení preskakovať rovno na koniec prehrávania. Keď je funkcia vypnutá, tak všetko funguje ako normálne.

Problém sa však zatiaľ netýka Slovenska. Používatelia tiež uvádzajú, že ak sa pokúsia preskočiť na určitú časť videa, v niektorých prípadoch sa načítava donekonečna. Ide teda o úmyselný krok zo strany spoločnosti, ktorý má odradiť od používania AdBlocku, alebo problém samotného softvéru na blokovanie reklám? Služba YouTube už zareagovala.

Platforma reaguje vyhýbavo

Platforma vysvetľuje, že za správaním, ktoré si v poslednej dobe mnohí všimli pri blokovaní reklám, je “snaha o zlepšenie výkonu služby YouTube“. Nesúvisí to vraj so zásahom YouTube proti blokovačom reklám. Takýto používatelia však podľa služby porušujú zmluvné podmienky. Používateľov preto vyzýva, aby podporili svojich obľúbených autorov a povolili reklamy alebo vyskúšali YouTube Premium.

Nesúvisiaci tlak na zlepšenie výkonu a spoľahlivosti YouTube môže mať inak za následok neoptimálny zážitok zo sledovania pre používateľov. Takéto vyhlásenie pôsobí veľmi vyhýbavo a nevyvracia, že za tým firma skutočne stojí. V najbližších týždňoch uvidíme, či sa problém objaví aj na Slovensku.  

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
Náš tip
Hrá vám v hlave dookola skladba, no neviete ako sa volá? Máme riešenie

 

29.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+