MojAndroid

Letná kampaň magentového operátora sa tento rok ponesie v znamení ekológie. V rámci svojich ESG aktivít posilní tému recyklácie a myslela aj na motiváciu zákazníkov. Každý, kto prinesie v termíne od 31. 5. do 2. 9. 2024 na ktorúkoľvek predajňu starý telefón, hoci aj nefunkčný, získa špeciálny Eko kupón.

Mohlo by vás zaujímať:

Telekom Eko kupón
Telekom Eko kupón | Zdroj: Lenka Ivančíková

Ako sa dá využiť Eko kupón

Eko kupón má štandardnú hodnotu 40 € a dá sa uplatniť na kúpu ľubovoľnej novinky rôznej značky v ponuke operátora. Pokiaľ ho využijete na kúpu jednej z troch noviniek Samsungu, môžete získať zľavu až 70 €. Ide o tieto modely:

Telekom Eko kupón
Telekom Eko kupón | Zdroj: Lenka Ivančíková

Platí, že za jedno zariadenie získate jeden kupón. Eko kupón je aj prenositeľný, teda môže ho využiť každý sám alebo ho darovať komukoľvek vo svojej rodine či priateľom. Zároveň však platí, že jeden kupón na jedno nové zariadenie, nedá sa teda kombinovať viac kupónov na vyššiu zľavu.

Snáď každý z nás má v domácnosti nejaký starý, nepoužívaný mobil alebo tablet, ktorý už nikomu neposlúži. Buď preto, že je poškodený, nedá sa ani nabiť alebo je pre starý hardvér nepoužiteľný. Ak prinesiete zariadenie do Telekomu, nielen že sa zbavíte nepotrebných vecí, ale získate aj kupón s atraktívnou zľavou na nákup nového zariadenia a váš starý telefón alebo tablet bude ekologicky spracovaný. Pomôžete tým životnému prostrediu.

Telekom Eko kupón
Telekom Eko kupón | Zdroj: Lenka Ivančíková

Kolobeh materiálov

Telekom starý mobil odovzdá dohodnutej firme na recykláciu, ktorá spotrebuje niektoré jeho plastové časti na  opätovné využitie, v Japonsku sa spracujú základné dosky a displeje, a v Holandsku využijú Lithium zo starých batérií na výrobu nových. V každom mobilnom zariadení nájdeme aj prvky ako zlato, striebro či meď, ktoré sa recyklujú a poslúžia na výrobu nového mikročipu.

Ako vidno, starý mobil môže byť veľmi užitočný aj po tom, čo splnil svoj pôvodný účel a skončil v šuplíku. Výhodnejšie a rozumnejšie tak bude ho odniesť do Telekomu a získať Eko kupón, ktorý si uplatníte ako dodatočnú zľavu pri kúpe nového hardvéru, a to nielen smartfónu, ale aj tabletu, notebooku či novej konzoly. Letná kampaň zatiaľ platí do 2. septembra 2024 a kupón sa dá použiť cez web Telekom.sk, kontaktné centrum alebo priamo na predajni operátora.

Telekom Eko kupón
Telekom Eko kupón | Zdroj: Lenka Ivančíková

Myšlienka recyklácie nie je v Telekome nová, zber a recykláciu podporuje dlhší čas. V spolupráci so slovenskou firmou Ekoray, ktorá sa stará o odbornú recykláciu rôznorodých elektronických zariadení, dokáže každý rok znížiť dopad na životné prostredie. Životné prostredie podporuje Telekom aj cez OZ BROŽ (Bratislavské regionálne ochranárske združenie), ktoré sa stará o ochranu a obnovu biotopov na celom Slovensku. Za každý odovzdaný mobilný telefón je vyčlenená štandardne suma 1 € na podporu projektu záchrany mokradí na západnom Slovensku, v oblasti Podunajska.

Telekom Eko kupón
Telekom Eko kupón | Zdroj: Lenka Ivančíková

Staré mobily zbierajú aj konkurenční operátori

K životnému prostrediu sa stavajú zodpovedne aj ďalší slovenskí mobilní operátori. Orange už dlhé roky ponúka za každý odovzdaný nefunkčný mobil 50 centov Inštitútu cirkulárnej ekonomiky a zároveň môže zákazník získať odmeny v rámci programu Orange svojim. Staré zariadenia zbiera aj O2 a v rámci spolupráce so zmluvným partnerom ich odovzdáva na ďalšie spracovanie a recykláciu. 4ka zatiaľ podobnú možnosť neponúka.

Náš tip
Aktualizácia One UI 6.1 s Galaxy AI prišla už aj na slovenské modely Samsung Galaxy Z Fold4 a Flip4

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+