MojAndroid

Xiaomi je výrobcom, ktorý posiela aktualizácie svojho systému aj na staršie zariadenia, nielen na nové smartfóny alebo vlajkové lode. Preto nebolo žiadnym prekvapením, keď update s vlastným systémom HyperOS dorazil začiatkom roka na Xiaomi 12T či dokonca sériu Redmi Note 11, ktorá prišla na trh v roku 2022. Tentokrát sa však dočkala ďalšia vlajková séria, informuje Gizmochina.

Podľa plánu Xiaomi začalo distribuovať aktualizáciu HyperOS pre sériu Mi 11, vrátane modelov Mi 11, Mi 11 Pro a Mi 11 Ultra. Aktualizácia má názov 1.0.2.0.UKACNXM a jej veľkosť je pomerne veľká, až 5,3 GB. Pred inštaláciou sa tak uistite, že ste pripojení k stabilnej sieti Wi-Fi, pretože môže spotrebovať značnú časť vašich dát. Súčasťou aktualizácie je aj najnovšia bezpečnostná záplata z apríla pre zvýšenú ochranu.

Najdôležitejšie je, že aktualizácia prináša aj Android 14, nie Android 13, ktorý sa očakával, pretože málokedy takéto veľké zmeny prichádzajú spolu. Taktiež vieme, že nejde o verejné vydanie pre úplne celú verejnosť. Xiaomi momentálne obmedzuje aktualizáciu len na interných testerov, pravdepodobne aby posúdilo fungovanie a odstránilo akékoľvek chyby predtým, ako k nej získa prístup širšia základňa užívateľov.

Čo aktualizácia prináša?

HyperOS nahrádza v smartfónoch a tabletoch Xiaomi známu nadstavbu MIUI. Je však odľahčenejšou verziou, ktorá je schopná bežať aj na jednoduchých zariadeniach vrátane produktov IoT, smart hodiniek, televízorov, reproduktorov a podobne. Platforma vie dokonca komunikovať aj s automobilmi cez rozhranie Xiaomi Car. HyperOS je podľa výrobcu rýchlejší systém než čistý Android.

Xiaomi Mi 11
Xiaomi Mi 11 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Okrem toho však používateľom prinesie napríklad nové dizajny aplikácií a rozhrania, presnejšie notifikácie, lepšie prispôsobené farebné schémy, vylepšené pohybové systémy, zvýšenie bezpečnosti zariadení, presnejšie a rýchlejšie zavádzanie zmien, a v neposlednom rade lepšiu komunikáciu medzi systémovými a nesystémovými aplikáciami.

Aktualizácie konkurencie

V poslednom období posiela na svoje zariadenia aktualizácie aj Samsung.  Niektoré modely dostanú prostredie One UI 6.1 s prvkami umelej inteligencie. Pred nedávnom spustil aktualizácie aj Google pre svoje Pixely.

Náš tip
OnePlus má problém. 4000 obchodov ukončí predaj jeho produktov
17.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+