MojAndroid

OnePlus sa za roky existencie stala jednou z najobľúbenejších značiek smartfónov na trhu. Výrobcovi sa výborne darí aj v Indii, ktorá je zároveň druhým najväčším trhom na svete. Z tohto dôvodu je dôležité, aby sa tu produkty predávali, pretože inak by to mohlo znamenať poriadny škrt cez rozpočet. A vyzerá to tak, že OnePlus má veľký problém. Na tému upozornil portál Androidheadlines.

Nemali by ste prehliadnuť:

Výrobcovi sa na indickom trhu darí najmä vďaka ponuke modelov s dobrými parametrami za adekvátnu cenu. To sa ale môže onedlho zmeniť, dôvodom je už dlhotrvajúci spor so Združením juhoindických obchodníkov (ORA). Ide o organizáciu, ktorá zastupuje záujmy maloobchodných predajcov v južnej Indii a funguje už od roku 1978. Organizácia žiada o stopnutie predajov výrobkov spoločnosti OnePlus.

Koniec predaja zariadení OnePlus v Indii?

Hlavným dôvodom sú problémy, ktorým čelia spotrebitelia v prípade, že sa rozhodnú uplatniť svoje nároky, ktoré vyplývajú zo záruky na zariadenie. Práve popredajný servis je pre zákazníka jednou z TOP priorít, na základe ktorých sa rozhoduje, aké zariadenie si kúpi. Dlhotrvajúce záručné opravy ovplyvňujú aj reputáciu samotných obchodníkov, ktorí produkty predávajú. Zákazník sa v tomto prípade nesťažuje priamo u výrobcu, ale v obchode, kde zariadenie kúpil.

OnePlus 12
OnePlus 12 | Zdroj: OnePlus

ORA zastupuje viac ako 20 maloobchodných reťazcov a 4300 obchodov, v ktorých sa produkty obľúbeného výrobcu smartfónov predávajú. Ak by všetky tieto obchody predaj ukončili, výsledkom by boli veľké ekonomické straty pre spoločnosť. Ak OnePlus niečo neurobí, môže sa veľmi ľahko stať, že zo dňa na deň stratí svoju pozíciu na trhu.

Druhým problémom sú dlhodobé nízke marže na zariadenia OnePlus. Cieľom každého podnikania je dosiahnuť zisk, no ak nie je marža obchodníka nastavená v primeranej výške, dosiahnuť zisk je veľmi náročné. Ak obchody predávajú produkty viacerých značiek, skôr si vyberú tie, na ktorých majú vyššiu maržu. Logickým dôvodom preto je, že produkty OnePlus by sa naozaj mohli prestať predávať.

Náš tip
Ďalšia banka varuje pred rozširujúcim sa podvodom. Takto už niektorí naleteli

16.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+