MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi minulý rok predstavila nový operačný systém HyperOS, ktorým nahradila nadstavbu MIUI. Spoločnosť postupne rozširuje jeho dostupnosť na rôzne modely smartfónov a portál GizmoChina prináša informáciu, že bude dostupný aj pre sériu Redmi Note 11.

Ako prvý dostal HyperOS model Xiaomi 12T, ktorý bol úvodný smartfón pre nový operačný systém. Spoločnosť už ho sprístupnila pre viacero modelov a ako sme už spomenuli, majitelia smartfónov zo série Redmi Note 11 upozorňujú na to, že aktualizácia je dostupná aj pre tieto modely. Séria bola predstavená v roku 2022 a na trh prišla s operačným systémom Android 11 a MIUI 13 nadstavbou.

HyperOS Redmi Note 11 | Zdroj: GizmoChina
HyperOS Redmi Note 11 | Zdroj: GizmoChina

Tieto smartfóny teraz dostávajú aktualizáciu na nový systém HyperOS, ktorý sa svojim dizajnom podobá na operačný systém iOS spoločnosti Apple. Avšak treba podotknúť, že HyperOS je založený na Android 13 a zariadenia, ktoré budú aktualizované už nedostanú Android 14. Aj napriek tomu však netreba smútiť, keďže HyperOS prináša mnoho skvelých funkcií.

Smartfóny Redmi Note 11 a NFC dostanú HyperOS s označením OS1.0.3.0.TGCMIXM a OS1.0.3.0.TGKMIXM. Verzia pre model Redmi Note 11 Pro 4G nesie označenie OS1.0.2.0.TGDMIXM. Momentálne je nová aktualizácia sprístupnená iba pre pilotných používateľov no čoskoro by mala byť dostupná pre všetkých.

Redmi Note 11 zadná strana
Redmi Note 11 | Zdroj: Zdenka Smalecová

Aktualizuje aj konkurencia

Spoločnosť Motorola prináša Android 14 pre niekoľko svojich modelov, medzi ktoré patrí napríklad aj Motorola razr 40 Ultra alebo Motorola edge+ 2023. Taktiež aktualizuje aj spoločnosť Sony, ktorá poskytne Android 14 aj starším modelom. Nesmieme zabudnúť ani na bezpečnostné záplaty, ktoré poskytuje Google smartfónom Pixel.

Náš tip
Meta dáva na výber. Messenger sa dá používať bez Facebooku.

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
27.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+