MojAndroid

Proces aktualizácií smartfónov na Android 14 stále pokračuje. Tí najväčší výrobcovia už stihli pripraviť najnovší systém pre svoje najdôležitejšie vlajkové modely a teraz sú na rade staršie zariadenia. Či už tie vlajkové alebo stredná trieda. Spoločnosť Sony je v aktualizovaní tiež pomerne aktívna, teraz prichádza Android 14 na ďalšie modely. Výrobca o tom informoval na sociálnej sieti X.

Konkrétne sa to týka troch zariadení. Ide o minuloročný najlepší model Xperia 1 IV, kompaktnú Xperiu 5 IV a posledným je Xperia 10 IV, ktorá patrí do strednej triedy. Smartfóny dostávajú spoločne s najnovším Androidom aj jeho najnovšie funkcie a radia sa tak k ďalším Sony modelom, ktoré už aktualizáciu dostali.

Aktualizuje aj konkurencia

Svoje modely sa snaží samozrejme aktualizovať aj konkurencia. Najaktívnejší je v tomto smere Samsung, ktorý ju už ponúka prakticky pre všetky nové aj staršie vlajkové lode, ktoré mali Android 14 sľúbený. Nechýbajú však ani zariadenia strednej triedy, dokonca aj tie staršie.

Android 14 už dostali aj rôzne modely od OnePlus, Xiaomi a ďalších výrobcov, no napríklad na taký HONOR stále čakáme. Výrobca je však už v beta testovaní pre vybrané modely.

Náš tip
Stredná trieda od Sony dostáva aktualizáciu na Android 14
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
12.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+