MojAndroid

Svet kybernetických zločincov sa  točí v  drvivej väčšine prípadov okolo peňazí. Niet preto divu, že práve služby bankovníctva sú v masívnych rozmeroch cieľom podvodov a útokov najrôznejšieho typu. Často ide o ľahko zarobené peniaze, ku ktorým sa  zločinci nemusia dopracovať zložitými útokmi. Obete zväčša doplatia na  psychologickú manipuláciu alebo jednoducho naletia podvodu.

Platí pritom, že útočníci nemusia vymýšľať koleso, keďže staré praktiky aj  naďalej fungujú. Medzi osvedčené nástroje patrí phishing, pri ktorom sa  útočníci vydávajú za  banku, buď prostredníctvom mailu, SMS správy (smishing) alebo telefonátu (vishing). Obeť väčšinou dostanú pod časový tlak a  donútia k  unáhlenému konaniu, v  rámci ktorého odovzdá útočníkovi citlivé informácie.

Prečítajte si e-book “Ako byť Smart a nesadnúť na lep podvodníkom 2024” v druhej edícii revidovanej pre rok 2024 a zistite, aké najrôznejšie podvody na nás číhajú. Nájdete v ňom množstvo dôležitých rád, ktorých by sa mal držať každý používateľ internetu a smartfónu.

Na to, aby ste získali e-book “Ako byť Smart a nesadnúť na lep podvodníkom 2024”, stačí uviesť váš e-mail a potvrdiť obchodné podmienky cez formulár pripnutý nižšie.


Predajný formulár je vytvorený v systéme SimpleShop.cz.
26.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+