MojAndroid

Síce trochu nečakane, ale Sony momentálne patrí medzi výrobcov, ktorí svoje zariadenia aktualizujú najrýchlejšie na najnovší Android 14. Tým úplne prvým, ak nepočítame Pixely, bol Samsung. Avšak Sony si teraz na svoju stranu berie iné prvenstvo.

Sony Xperia 10 V dostáva Android 14

Sony informuje, že aktualizáciu na najnovší systém dostáva Xperia 10 V, čo je smartfón strednej triedy. A keďže Samsung zatiaľ aktualizoval len svoju vlajkovú sériu Galaxy S23, táto Xperia je vôbec prvým modelom na trhu patriacim do strednej triedy, ktorý už dostal aktualizáciu.

V rámci výrobcu ide o druhý model, tým prvým je aktuálna vlajková loď – Sony Xperia 1 V. Nová aktualizácia by mala mať označenie 68.1.A.2.93 a podľa zdroja sa začala šíriť aj v Európe. To znamená, že by v krátkom čase mala prísť aj na vaše zariadenie.

Sony Xperia 10 V
Sony Xperia 10 V

Smartfón vás na jej dostupnosť upozorní automaticky. Ak sa tak nestane, môžete si aktualizáciu vyhľadať manuálne v nastaveniach. Pred aktualizovaním si nezabudnite telefón dostatočne nabiť.

Aktualizuje aj konkurencia:

Náš tip
NAY Android Roka 2023: Hlasujte a vyhrajte množstvo cien!
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
14.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+