MojAndroid

Spoločnosť Huawei spustila októbrovú aktualizáciu softvéru pre globálne verzie minuloročného smartfónu Huawei P50 Pro. Novú verziu systému aktualizácia logicky neprináša, pretože táto vlajková loď bola prvá, ktorá dostala najnovší systém EMUI 13. Portál HuaweiCentral však vysvetlil, čo od nej používatelia môžu čakať.

Niektorí používatelia majú problémy s aktualizovaním

Aktualizácia Huawei P50 Pro je distribuovaná v dávkach s verziou firmvéru EMUI 13.0.0.256. Veľkosť inštalačného balíku je 383 megabajtov. Niektorí používatelia však tvrdia, že od poslednej verzie firmvéru nedostávajú ďalšie aktualizácie. Portál HuaweiCentral však žiadne informácie o presných dôvodoch tohto problému nemá.

Huawei P50 Pro
Huawei P50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Odporúča však všetkým vlastníkom smartfónov skontrolovať nový firmvér aj prostredníctvom aplikácie HiSuite a My Huawei. Pri aktualizácii stačí postupovať podľa nasledujúcich pokynov:

  1. Otvorte Nastavenia
  2. Kliknite na sekciu Systém a aktualizácie
  3. Klepnite na Aktualizácia softvéru
  4. Stlačte tlačidlo SKONTROLOVAŤ AKTUALIZÁCIE
  5. Ak je k dispozícii aktualizácia, dostanete upozornenie s informáciami o aktualizácii

Aktualizácia by mala podľa zoznamu zmien obsahovať októbrovú bezpečnostnú záplatu systému, ktorá v ňom opravuje niekoľko desiatok bezpečnostných chýb a rizík. Samozrejme zlepšuje aj jeho stabilitu. Pred inštaláciou aktualizácie sa ubezpečte, že máte smartfón nabitý aspoň na 70 % kapacity jeho batérie. Taktiež sa radšej predtým pripojte k bezplatnej Wi-Fi sieti, aby ste šetrili svoje predplatené mobilné dáta.

Aktualizuje aj konkurencia

Náš tip
Tablety sa predávajú čoraz menej. Ktorým výrobcom sa darí najviac?
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
6.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+