MojAndroid

Spoločnosť Google síce ešte nevydala stabilnú verziu systému Android 14, ale čínsky výrobca OnePlus už prezradil, kedy jeho smartfóny tento systém dostanú. Nad systémom bude bežať nadstavba OxygenOS 14. Kedy bude spustená aktualizácia na nový systém, prezradil portál AndroidPolice.

OnePlus vylepší Android 14 o novú technológiu

Spoločnosť OnePlus sa snaží v softvérovej podpore predbehnúť svoju priamu konkurenciu a tak oznámila, že OxygenOS 14 založený na Androide 14 bude uvedený na trh už 25. septembra. To je už takmer o necelý mesiac, pričom stabilná verzia Androidu 14 doteraz nebola uvoľnená ani pre smartfóny Google Pixel. OxygenOS 14 by mal byť navyše vylepšený o technológiu Triinity Engine.

Trinity Engine | Zdroj: AndroidPolice.com

OnePlus tvrdí, že ide o proprietárnu platformu, ktorá má zabezpečiť väčšiu synergiu medzi hardvérom a softvérom. V skutočnosti kombinuje šesť rôznych optimalizácií v systéme OxygenOS, z ktorých niektoré sú pre OnePlus smartfóny dostupné už dnes. Príkladom sú softvérové vylepšenia HyperBoost pre zvýšenie výkonu a HyperTouch pre zlepšenie odozvy na dotyk.

OnePlus 11 | Zdroj: GSMArena.com

Súčasné zariadenia OnePlus pritom nie sú nijak pomalé. OnePlus 11 je dokonca chválený nielen za plynulé používateľské prostredie, ale aj vynikajúcu výdržou batérie. Trinity Engine tak skôr ocenia mobilní hráči alebo náročnejší používatelia. Bohužiaľ nie je jasné, ktoré OnePlus zariadenia dostanú OxygenOS 14 už 25. septembra. Určite však medzi nimi bude tohtoročná vlajková loď OnePlus 11.

Náš tip
Svojim facebookovým priateľom už cez Instagram možno nenapíšete
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
3.9.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+