MojAndroid

Najnovšie Android smartfóny sú v dnešnej dobe vybavené kvalitnými displejmi, procesormi a veľkokapacitnými batériami. Veľmi dôležitým faktorom pri kúpe smartfónu je aj výdrž batérie. Tá sa dala doteraz predĺžiť najmä prostredníctvom úsporného režimu v nastaveniach smartfónu. Nový operačný systém Android 14 vo svojej tretej beta verzií predstavil novú funkciu “stmavenia pozadia,” ktorá by mala predĺžiť výdrž batérie. Bližšie informácie o novej funkcií zverejnil portál AndroidPolice.

Nová funkcia šetrenia batérie pre Android 14

Pred niekoľkými dňami Google oficiálne predstavil tretiu beta verziu pre Android 14. Okrem opráv niektorých nedostatkov sa fanúšikovia dočkali aj novej funkcie pre šetrenie batérie. Spoločnosť sa rozhodla do nastavení systému pridať možnosť, ktorá zmení kontrast pozadia smartfónu. Po zapnutí tohto režimu zostávajú všetky ikony aplikácií a widgetov podľa nastaveného jasu. Rozdiely sú samozrejme najlepšie viditeľné pri používaní svetlejších pozadí.

Do vydania tretej beta verzie sa batéria smartfónov dala najlepšie ušetriť prostredníctvom spomenutého úsporného režimu. Google sa pri vytváraní novinky inšpiroval rôznymi funkciami, ktoré vypínajú pixely obrazovky len na niektorých miestach, ako napríklad Always On Displeje alebo tmavý režim.

Výrobcovia však smartfóny vybavujú novými displejmi, ktoré automaticky dokážu vypnúť tmavé pixely a prispôsobujú spotrebu batérie podľa kontrastu jednotlivých pixelov. Aj napriek tomu však môže nová funkcia tmavého pozadia ušetriť niekoľko percent batérie denne. Všetka ušetrená energia bude určite prospievať aj chodu samotného operačného systému.

Náš tip
Samsung Galaxy S24 Ultra dostane takýto fotoaparát. Spoznali sme špecifikácie

13.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+