MojAndroid

Zatiaľ čo spoločnosť Google nedávno predstavila budúci systém Android 14, tak majitelia smart televízorov stále čakajú na Android 13 TV. Podľa portálu 9to5Google sa ho ani nedočkajú. Spoločnosť Google sa rozhodla túto verziu rovno preskočiť a predstaví Android TV 14.

Leaker poodhalil funkcie Android TV 14

S rovnakou informáciou prišiel aj leaker Mishaala Rahmana, ktorý vytvoril v službe Twitter dlhé vlákno o prvej ukážke beta verzie Android TV 14. Práve tá potvrdzuje, že používatelia Android TV zariadení prejdú z verzie Android TV 12 rovno na Android TV 14. Známy leaker dokonca zhrnul, aké funkcie nová verzia prinesie.

V rýchlom prístupe Android TV pribudne napríklad možnosť „Slúchadlá,“ ktorá zjavne zobrazuje všetky dostupné zariadenia na prehrávanie zvuku v okolí. Používatelia tak môžu rýchlo pripojiť zariadenia bez toho, aby sa museli prehrabávať v nastaveniach. Ďalším krokom k zjednodušeniu je, že nová beta verzia Android TV má v určitých aplikáciách podporu pre upozornenia na hovory.

Používatelia tak budú mať od novej verzie systému pravdepodobne možnosť prijímať hovory na svojom smart televízore. Zatiaľ však nie je známe, ako presne to bude fungovať. V pokročilých nastaveniach zobrazenia má pribudnúť nová možnosť „výber formátu“. V rámci tejto ponuky si môžete vybrať, či využijete konverziu obrazu svojho televízora pomocou technológie Dolby Vision, HDR10, HDR10+, HLG alebo SDR.

Leaker Mishaal Rahman spomenul aj ďalšie zmeny, akými sú vylepšenia funkcií dostupnosti, vylepšenú korekciu farieb, skratky aplikácií pomocou tajomnej funkcie „Magic Button,“ aktualizované nastavenia energie ale aj iné novinky. Zdá sa tak, že Android TV 14 môže byť významnejšou aktualizáciou, než akou mal byť pôvodne očakávaný Android TV 13.

Náš tip
Z Netflixu zmizne 8 obľúbených filmov
13.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+