MojAndroid

Sociálna sieť Twitter mení pravidlá dvojfázového overovania (2FA) pri prihlasovaní do používateľského účtu. Podľa portálu TheVerge bude jedná z možnosti už dostupná len pre predplatiteľov predplatného Twitter Blue.

Twitter tri možnosti dvojfázového overovania

Dvojfázové overovanie (2FA) pri prihlasovaní je dnes považované za základný bezpečnostný prvok väčšiny internetových služieb. Twitter ho podporuje dlhé roky a umožňuje vybrať si z troch možnosti overovania. Prvou možnosťou je použitie mobilnej overovacej aplikácie na vygenerovanie overovacieho kódu, pomocou ktorého sa následne prihlásite do svojho účtu.

Ďalšou možnosťou je použite bezpečnostného kľúča. Ten prihlásení na Twitter vložíte do svojho počítača alebo zosynchronizujete so svojim mobilným zariadením. Samozrejme je potrebné použiť podporované mobilné zariadenie alebo webový prehliadač. Treťou a najpoužívanejšou možnosťou je SMS správa. Na smartfón vám príde SMS správa s overovacím kódom, ktorou sa prihlásite do Twitter účtu. A práve pri poslednej možnosti dôjde zmene.

Overovanie pomocou SMS správy už len pre predplatiteľov Twitter Blue

Overovanie pomocou bezpečnostného hesla cez SMS bude spoplatnená. Twitter však nebude vyžadovať žiaden poplatok. Bude výhradne dostupná len pre používateľov, ktorí si platia predplatné Twitter Blue. To po svojom nástupe do pozície CEO spoločnosti začal inovovať nový majiteľ Twitteru miliardár Elon Musk.

Twitter Blue
Twitter Blue | Zdroj: Twitter

Najprv zvýšil jeho cenu 4,99 dolárov na 19,99 dolárov mesačne a do predplatného zahrnul aj modré overovacie odznaky, ktoré boli dovtedy zadarmo. To samozrejme spustilo vlnu kritiky, V reakcii na ňu došlo k zníženiu ceny (8,99 dolárov mesačne pre webových používateľov a 11 dolárov pre aplikácie) a návratu odznakov pre všetkých v troch nových farebných verziách.

Podobná reakcia používateľov sa dá očakávať aj na zariadenie dvojfázového overovania do predplatného Twitter Blue. Predplatné totiž nie je dostupné vo všetkých krajinách. Kde nie je možné si zakúpiť Twitter Blue, jednoducho táto možnosť nebude. Zmena nastane od 20. marca. Používatelia, ktoré nemajú Twitter Blue, dostanú 30 dní na zmenu. V opačnom prípade bude overovanie SMS správou odstránené a účet nebude mať dodatočnú ochranu.

Náš tip
OnePlus Nord CE 2 5G dostáva aktualizáciu na Android 13 a OxygenOS 13
18.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+