MojAndroid

Android používatelia sa môžu tešiť na nové funkcie. Google oznámil, že práve tie vám ochránia vaše zariadenia, zabezpečia rýchlejšie informácie a umožnia viac zábavy. Dočkajú sa aj najmenší, pretože nová funkcia im umožní správne čítať niektoré ťažšie slová, ktoré sa nachádzajú v Knihách Google Play, informuje PhoneArena.

Vo vzrušujúcom oznámení Google odhalil celý rad nových funkcií navrhnutých na zlepšenie používateľského zážitku jeho mobilného operačného systému. Pripravovaná verzia pre Android prináša významné vylepšenia v rôznych aspektoch so zameraním na súkromie, bezpečnosť, produktivitu a prispôsobenie.

Používatelia budú mať teraz možnosť udeľovať aplikáciám jednorazové povolenia, čím sa zabezpečí, že k citlivým údajom budú pristupovať iba v prípade potreby. To umožňuje používateľom väčšiu kontrolu nad ich nastaveniami ochrany osobných údajov. Okrem toho Android predstavuje sprístupnenie možnosti zdieľania približnej polohy namiesto presných súradníc, čím ponúka ďalšie zlepšenie ochrany súkromia.

Potešia aj nové widgety

Okrem iného pribudnú aj skratky z domovskej obrazovky, takzvané widgety. Po novom pribudne taký jeden, ktorý vám umožní lepšie sledovanie finančných trhov prostredníctvom Google Finance. Nový príde aj k aplikácii Google News, kde si môžete prehľadnejšie prečítať najnovšie informácie z domova aj zo sveta.

Spotify for Wear OS prichádza na vaše zápästie – Google oznamuje nové funkcie pre Android vrátane tria užitočných nových miniaplikácií
Spotify pre Wear OS | Zdroj: PhoneArena

Po widgetoch sa zlepší aj komunikácia so smart hodinkami. Onedlho si budete môcť prostredníctvom hodiniek spustiť Spotify DJa, ktorý vám začne na vašom zariadení prehrávať vaše obľúbené skladby. Toto by malo zatiaľ fungovať na zariadeniach s operačným systémom Wear OS. Okrem toho môžu cestujúci vo Washingtone DC a San Franciscu pristupovať k svojim kartám SmarTrip a Clipper prostredníctvom Peňaženky Google aj v hodinkách.

Do hodiniek s Wear OS sa po novom dostane aj Google Keep, v ktorom si môžete vytvoriť nákupný zoznam či čokoľvek iné ako aj v mobilnej aplikácii. Podľa oficiálnych informácií by mali všetky novinky zakomponovať do svojich zariadení v nadchádzajúcich mesiacoch. Google tvrdí, že aktualizácia sa dostane do viac ako 20 krajín.

Náš tip
Smart televízory od Samsungu dostávajú podporu dvoch cloud gamingových služieb
5.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+