MojAndroid

Spoločnosť Google sa môže tešiť z úspechu operačného systému WearOS, ktorý používajú známe spoločnosti pre svoje inteligentné hodinky. Na internete sa objavili štatistiky predaja v porovnaním s minulým rokom. Portál SamMobile zverejnil bližšie informácie.

WearOS nepoužíva iba Samsung, ale aj ďalšie spoločnosti

Samsung prvý krát použil WearOS pre sériu Galaxy Watch4 a odvtedy ho nájdeme v každom ich modeli. Operačný systém však nepoužíva iba Samsung, ale aj iné spoločnosti ako napríklad OnePlus, Oppo a Xiaomi. Aj vďaka týmto zariadeniam, Google so svojim WearOS napreduje.

Očakáva sa, že nová séria smart hodiniek Galaxy Watch7 s operačným systémom WearOS bude predstavená už v júli tohto roku spolu s novinkou, ktorou má byť smart prsteň Galaxy Ring. Aktuálne je na trhu dostupná séria Galaxy Watch6, ktorá taktiež prispieva k popularite operačného systému WearOS.

Samsung Galaxy Watch6 Classic
Samsung Galaxy Watch6 Classic

Na základe posledných štatistík predaj smart hodiniek s týmto systémom by mal oproti minulému roku stúpnuť až o 6 %. Tento nárast sa týka trhu mimo Číny. Naopak, na čínskom trhu by mal predaj klesnúť o 3 %. Práve tam výrazne dominujú smart hodinky s operačným systémom HarmonyOS, ktorých predaj stúpne až na 61 %.

WearOS podiel na trhu | Zdroj: SamMobile.com
WearOS podiel na trhu | Zdroj: SamMobile.com

Zaujímavosťou je, že štatistika predaja hodiniek s týmto operačným systémom pravdepodobne stúpne na úkor operačného systému watchOS od spoločnosti Apple. Ten by mal v tomto roku klesnúť o 4 %. Je teda otázkou, či sa používatelia Apple Watch rozhodli pre zmenu a zaobstarali si smart hodinky so systémom WearOS.

Aj napriek tomu, že je tento operačný systém čoraz viac obľúbený, potreboval by určité vylepšenia. Konkrétne môže byť reč o lepšej výdrži batérie alebo kompatibilite s Google TV a bezdrôtovými slúchadlami. Avšak spoločnosť sa aj napriek tomu môže tento rok tešiť z pekného úspechu.

Náš tip
Dve blízke značky smartfónov ovládajú spolu viac než tretinu čínskeho trhu. Ako je na tom globálny?
1.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+