MojAndroid

Jednou z vlastností, ktorá používateľom na ohybných displejoch prekáža, je viditeľný ohyb v mieste skladania. Niektorí výrobcovia sa s úlohou minimalizovať tento estetický nedostatok vysporiadali lepšie, iní majú ešte výzvu pred sebou.

Mohlo by vás zaujímať:

Známy leaker Ice Universe zverejnil na sociálnej sieti X príspevok, v ktorom tvrdí, že pripravovaný Samsung Galaxy Z Fold6 bude mať menej viditeľný ohyb na flexibilnom displeji než predchodca Galaxy Z Fold5.

Galaxy Z Flip5 Z Fold5 a Z Flip5
Galaxy Z Flip5 Z Fold5 a Z Flip5

Z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že miesto ohybu pri používaní takmer neevidujem, vidno ho najmä z určitého uhla a pri dopade svetla a zvykla som si na to, no jeho minimalizovanie by ma určite potešilo.

Zatiaľ nie je známe, ako toho chce Samsung dosiahnuť, no pravdepodobne zvolí rovnaký postup ako pri véčku Galaxy Z Flip6, ktoré by malo dostať UTG displej s hrúbkou nie 30 mm, ako pri Flipe5, ale 50 mm. Hrubšie sklo by mohlo pomôcť zmierniť viditeľnosť miesta ohybu. Úplného odstránenia sa nedočkáme, aktuálne technológie nie sú ešte na takej úrovni, aby výrobcovia dokázali displej tohto estetického nedostatku zbaviť.

Samsung Galaxy Z Fold4
Samsung Galaxy Z Fold4 | Zdroj: Lenka Ivančíková

Nové skladacie smartfóny by mali byť predstavené v lete, konkrétne sa hovorí o dátume 10. júl, no musíme si počkať na oficiálne potvrdenie Samsungom. Okrem Galaxy Z Fold6 a Flip6 možno vtedy spoznáme aj nové modely inteligentných hodiniek, bezdrôtové slúchadlá a prvý smart prsteň s meraním zdravotných funkcií.

Náš tip
Narodeninová súťaž | My oslavujeme 14 rokov a vy hráte o hodnotné ceny

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+