MojAndroid

Rebríček zverejnil web JustWatch, ktorý ponúka jednoduché vyhľadávanie titulov na rôznych streamovacích platformách. Z nazbieraných dát pravidelne vytvára rebríčky obľúbenosti filmov a seriálov a štvrťročne prináša i prehľad streamovacích služieb.

Mohlo by vás zaujímať:

Líder streamovacích služieb sa už dlhodobo nemení. Netflix vyzerá byť s 29 % podielom u slovenských zákazníkov neohrozeným víťazom. Výraznejšie mu neuškodil ani príchod nových služieb na náš trh. Poradie poskytovateľov sa medziročne nezmenilo, niektorým sa len upravil percentuálny podiel. Niektorým hore, iným zasa jemne klesol.

Podiel streamovacích služieb v Q1 2024
Podiel streamovacích služieb v Q1 2024 | Zdroj: JustWatch

Prekvapivo stále dobre sa darí aj službe od Amazonu. Prime video má na Slovensku predplatených dostatok používateľov, aby sa služba s 22 % podielom udržala na druhom mieste. HBO Max si medziročne polepšilo o jeden percentuálny bod a ostáva na tretej priečke (16 %).

O rovnaké percento viac získalo aj Voyo, s 13 % mu patrí štvrté miesto. Nasledujú s 10 % Disney+ (+2 %), o percento menej získal Apple TV+ (4 %) a zvyšným poskytovateľom spolu patrí 6 % slovenského trhu.

Náš tip
Za starý aj nefunkčný mobil, tablet, hodinky alebo notebook, získate Eko kupón v hodnote až 70 eur

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+