MojAndroid

Od predstavenia smart hodiniek série Samsung Galaxy Watch7 nás delia už len necelé dva mesiace, takže je pochopiteľné, že sa o nich každý týždeň objaví nejaký únik informácií. Ten najnovší podľa portálu GizmoChina tvrdí, že hodinky dostanú oproti predošlej generácii Samsung Galaxy Watch6 výrazne rýchlejšie nabíjanie.

Certifikácia FCC potvrdila počty modelov

Už dlhšie sa vie, že by mal Samsung predstaviť celkovo tri modely smart hodiniek. To potvrdzujú aj nové údaje z certifikácie Federal Communications Commission (FCC). V nich sú popísané hodinky Galaxy Watch 7 s modelovými označením SM-L300, SM-L305, SM-L310, SM-L315 a taktiež SM-R861, ktoré by malo patriť modelu Galaxy Watch FE.

Samsung Galaxy Watch6 Classic
Samsung Galaxy Watch6 Classic | Zdroj: Filip Spevár

Pokiaľ vám nesedí päť označení pre tri modely, tak vysvetlenie je jednoduché. Číslo 0 a 5 na konci značenia označuje Wi-Fi a LTE verziu toho istého modelu. Model s priemerom tela 40 milimetrov a 44 milimetrov potom označujú číslice 0 a 1. Podstatnejšie než značenie je však v certifikácii FCC niečo iné.

Minimálne jeden model dostane 15 W nabíjanie

Certifikácia odhaľuje, že minimálne model s označením SM-L305 (s LTE pripojením) bude podporovať 15 W rýchle bezdrôtové nabíjanie štandardu Qi. Predošlé generácie doteraz podporovali len 10 W bezdrôtové nabíjanie. Malo by to znamenať 50 % zrýchlenie. Podpora bezdrôtového nabíjania štandardu Qi je jedným z plusov Samsung hodiniek.

Samsung Galaxy Watch6
Samsung Galaxy Watch6 Classic

Môžete si totiž hodinky dobiť aj pomocou smartfónu, ak podporuje reverzné bezdrôtové nabíjanie, čo sa hodí hlavne na cestách. Paradoxne majú súčasné smartfóny od Samsungu reverzné nabíjanie len o výkone 4,5 W, zatiaľ čo napríklad konkurenčný Huawei už podporuje 18 W reverzné bezdrôtové nabíjanie.

Pokiaľ teda vlastníte vlajkový smartfón spoločnosti, tak pre vás bude jedinou možnosťou nabíjať s výkonom 15 W oficiálna bezdrôtová nabíjačka. V certifikácii FCC má označenie EP-OL300. Únik zatiaľ potvrdzuje podporu 15  W nabíjania len pre jeden model hodiniek v LTE verzii. Nie je však vylúčené, že sa bude týkať celej série Samsung Galaxy Watch7.

Náš tip
Amazfit Bip 5 Unity: Smart hodinky s dizajnom Apple Watch a nízkou cenou
20.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+