MojAndroid

Často používaná aplikácia Google kontakty dostane už čoskoro nové vylepšenie. Nie je to tak dávno, čo do aplikácie pribudli novinky, no spoločnosť sa ju rozhodla opäť o niečo upraviť a priniesť tak používateľom lepší zážitok. Portál AndroidAuthority prináša o novej plánovanej aktualizácii viac informácií.

Najnovšia verzia aplikácie s číselným označením 4.30.50.628193927, prinesie zmenu dizajnu aplikácie Google kontakty. Naposledy pridala spoločnosť nielen nové filtrovanie kontaktov, ale aj možnosť ich označenia a roztriedenia do rôznych skupín. Taktiež nesmela chýbať ani výrazná zmena dizajnu. Tentokrát sa Google rozhodol zamerať na pridávanie nových kontaktov.

Google kontakty čaká ďalšia zmena

Konkrétne ide o čiastočnú zmenu dizajnu. Ak ste používateľom tejto aplikácie, určite viete, že po kliknutí na možnosť “Pridať nový kontakt” sa vám zobrazí mnoho políčok, kde môžete napísať rôzne informácie o kontakte, ktorý idete vytvoriť.

Po novom, sa pri vytváraní kontaktu nezobrazí veľké množstvo polí, ktoré možno ani nevyužijete. Spoločnosť sa rozhodla nechať tam len tie podstatné, ako sú meno a priezvisko, spoločnosť a telefónne číslo. Pod nimi sa nachádzajú štyri nové možnosti, ktoré ponúkajú pridanie dátumu narodenia, e-mailu, adresy a dokonca umožňujú kontakt aj označiť.

Väčší prehľad vo vašich kontaktoch

Samozrejme ak by vám to nestačilo, pod týmito možnosťami nájdete aj pole, kde si budete môcť pridať ku kontaktu rôzne poznámky. Do vrchnej časti obrazovky pridal Google ikonku hviezdičky. Tá predstavuje kategóriu “Obľúbené”. Týmto spôsobom si môžete novo vytvorený kontakt pridať automaticky medzi tie často používané.

Starý dizajn ponúka aj možnosť “Ďalšie polia”. Po kliknutí na ňu sa na obrazovke zobrazia prázdne polia a celkový dizajn aplikácie začne pôsobiť chaoticky. Google sa rozhodol to zmeniť a po kliknutí na túto možnosť sa zo spodnej časti obrazovky rozbalí panel s možnosťami, ako napríklad stredné meno, prezývka alebo titul.

Tie sa po kliknutí na nich automaticky pridajú pod prednastavené informácie. Takto spoločnosť zabezpečila lepšiu organizáciu aplikácie a uľahčila pridávanie nových kontaktov. Aktualizácia ešte nie je na Google Play dostupná, no jej sprístupnenie sa očakáva už čoskoro.

Náš tip
Týmto smartfónom od Xiaomi, Redmi a Poco končí podpora. Týka sa to aj vás?

30.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+