MojAndroid

Cloudové herné služby zažívajú v posledných rokoch boom a vie to aj spoločnosť Samsung. Vo svojich smart televízoroch pridáva do hernej služby Samsung Gaming Hub dvoch ďalších poskytovateľov cloudových hier: Antstream Arcade a Blacknut. Informáciu priniesol portál SamMobile.

Antstream Arcade sa zameriava na retro hry

Cloudové herné služby umožňujú pomocou streamovania a rýchleho internetu púšťať často výkonovo náročné hry aj na menej výkonných zariadeniach. Medzi nich môžeme počítať aj väčšinu smart televízorov. Medzi populárne cloudové herné služby patrí napríklad Xbox Pass od Microsoftu, ktorá dokáže vzdialene zrkadliť aj na menej výkonné zariadenia plnohodnotné Xbox-ové a PC herné tituly.

Herné služby Antstream Arcade a Blacknut však podporujú skôr úplne retro alebo staršie tituly. Títo dvaja noví poskytovatelia cloudových hier prinášajú na smart monitory a televízory Samsung viac ako 1 900 hier, ktoré si pamätajú skôr starší hráči. Antstream Arcade ponúkne 1 400 arkádových klasických hier vrátane takých titulov ako Galaga, Dig Dug alebo Double Dragon.

Antstream Arcade zároveň spúšťa akciu, ktorá ponúka 12-mesačné predplatné služby len 12 eur. Spoločnosť tiež organizuje celosvetový turnaj v klasickej plošinovke Spin Master, kde majú hráči šancu vyhrať celoživotné predplatné Antstream a zapojiť sa do žrebovania o jedno z troch ročných predplatných.

Blacknut ponúka rodičovskú kontrolu

Blacknut naopak prináša 500 prémiových rodinných herných titulov. S prémiovým predplatným alebo 15-dňovou bezplatnou skúšobnou dobou tejto služby môže hrať až päť hráčov v domácnosti súčasne. Služba ponúka aj širokú škálu herných titulov pre deti s využitím rodičovskej kontroly. V rámci profilu chráneného PIN kódom môžu deti hrať hry ako PAW Patrol či Gigantosaurus.

Nové herné cloudové služby budú dostupné pre tie smart televízory a smart monitory Samsungu, ktoré boli uvedené na trh v rokoch 2022 a 2023.

Náš tip
Viac ako 80 % iPhonov využíva najnovší systém. Androidy výrazne zaostávajú
5.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+