MojAndroid

Množstvo používateľov smartfónov s operačným systémom Android by privítalo mať možnosť pozrieť sa, v akom stave je batéria ich zariadení. iPhonisti si to už môžu sledovať dlhšie, táto funkcia sa nazýva zdravie batérie a je dostupná pre každého používateľa v nastaveniach. Ihneď tak vidí, či je potrebná výmena, no prináša to aj ďalšie dôležité informácie. Na tému upozornil portál GSMArena.

Mať možnosť zistiť zdravie batérie sa hodí vo viacerých prípadoch. Ak napríklad nie ste spokojní s výdržou vášho smartfónu, táto informácia pre vás môže byť kľúčová z pohľadu toho, či je potrebné batériu vymeniť. Ak zistíte, že jej zdravie je napríklad na úrovni 91 percent, problém s rýchlym vybíjaním bude pravdepodobne niekde inde. Ale ak je jej zdravie menej ako 80 percent, práve zlá kondícia batérie môže mať za následok nielen rýchle vybíjanie, ale napríklad aj náhodné vypínanie a podobne. V tomto prípade je jej výmena na mieste.

Informácie o zdraví batérie konečne v Androide 14?

Práve Android 14 by mal byť prvým Androidom, ktorý by túto informáciu mohol poskytnúť. Nasvedčujú tomu nové API od Googlu, ktoré boli pridané do beta verzie nového operačného systému, ktorý príde už onedlho. API týkajúce sa batérie sú dve.

Náš tip
TIP na nabíjačku: Toto je asi najlepší kompaktný adaptér!

Prvá poskytuje informácie o stave nabitia batérie a počtu nabíjacích cyklov, druhá o dátume výroby, dátume prvého použitia, nabíjacích návykoch a zdraví batérie.

Niektorí používatelia ale berú zdravie batérie až príliš vážne. V konečnom dôsledku ide o to, aby zariadenie slúžilo vám a nie vy jemu. Je dobré starať sa o kondíciu batérie, no nie na úkor pohodlia používania. Niekoľko tipov, ako sa správne starať o batériu, sme si pripravili aj my v týchto článkoch:

8.6.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+