MojAndroid

Predstavenie novej generácie smart hodiniek Samsung Galaxy Watch7 sa očakáva až o dva mesiace, ale už dnes sú o nich známe prvé informácie. Podľa portálu PusleNews  majú priniesť neinvazívne monitorovanie hladiny cukru v krvi.

Galaxy Watch 7 posunie zdravotné funkcie na ďalšiu úroveň

Už dlhšie sa vie, že spoločnosť Samsung má uviesť na trh novú generáciu svojich hodiniek až v troch verziách. A všetky tri by mali disponovať schopnosťou monitorovať hladinu cukru v krvi používateľa. Už minulá generácia Samsung Galaxy Watch6 pritom patrí vďaka podpore merania EKG k najlepším zdravotným smart pomôckam na trhu.

Samsung Galaxy Watch6 Classic
Minuloročné smart hodinky Samsung Galaxy Watch6 Classic | Zdroj: Filip Spevár

Portál sa opiera o správu Hon Paka, ktorý pôsobí ako SVP spoločnosti Samsung Electronics a je vedúcim digitálnej zdravotnej starostlivosti. Hon Pak podľa správy diskutoval v medicínskom centre spoločnosti v Soule s vedením Samsungu o pokroku v monitorovaní hladiny cukru v krvi a jeho implementáciu do nositeľných zariadení vrátane hodiniek Galaxy Watch7.

Správa neobsahuje žiadne podrobnosti o tom, na akom princípe by meranie cukru v krvi fungovalo.  Z viacerých dôvodov však musí ísť o neinvazívnu metódu. Jednou z ďalších tém bola aj implementácia algoritmov umelej inteligencie (AI) v monitorovaní zdravia, či pokrok v zisťovaní srdcovej arytmie a hypertenzie.

Predstavenie Galaxy Watch7 už v júli?

Očakáva sa, že séria Samsung Galaxy Watch7 bude predstavená 10. júla spolu so smart prsteňom Galaxy Ring, skladacím smartfónom Galaxy Fold6 a véčkom Galaxy Flip6. Všetky tri modely Galaxy Watch7 by mal poháňať nový čipset Exynos W940. Má byť o 50 % účinnejší ako jeho predchodca. Opäť ho doplní 32 GB úložného priestoru.

Náš tip
Nová aktualizácia Telegramu pridáva množstvo nových funkcií

 

 

28.4.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+