MojAndroid

Čínska technologická spoločnosť Xiaomi sa stále teší zo svojho prvého elektrického auta SU7. Firma teraz začala pracovať na vývoji druhého elektrického vozidla. Viaceré správy potvrdzujú, že tento gigant v oblasti smartfónov vyvíja kompaktné elektrické SUV. Portál GizmoChina, nedávno informoval o vývoji ďalšieho elektrického vozidla od Xiaomi.

Elektrický sedan Xiaomi SU7 bol obrovským hitom, keď debutoval v Číne už minulý rok. Po jeho predstavení spoločnosť zaznamenala viac ako 50 000 objednávok v priebehu prvých 30 minút od spustenia predaja. Xiaomi Automotive uviedla, že do 32 dní od začiatku výroby bolo vyrobených až 10 000 kusov SU7. Spoločnosť má v plánoch dodať 100 000 kusov SU7 do konca roka.

Elektromobil SU7 ponúka pôsobivý infotainment systém s 16,1-palcovou 3K centrálnym displejom a 56-palcovým head-up displejom. Model tiež obsahuje softvér infotainmentu založený na Snapdragone so zlepšenými AI schopnosťami na učenie sa správania vodiča a pasažierov. Automobil tiež prináša takmer dokonalú integráciu so smartfónmi Xiaomi a inými inteligentnými zariadeniami.

Podľa nedávnej správy Xiaomi vyvíja nový model, ktorý bude mať podobu kompaktného SUV. Správa uvádza, že benchmarkuje svoj nadchádzajúci model proti Tesle Model Y, čo potvrdili aj ďalšie zdroje. Všeobecné špecifikácie, nastavenie batérie a palubné technológie zatiaľ neboli uvedené. Očakáva sa však, že nové kompaktné SUV bude stavať na inovatívnych aspektoch SU7, vrátane jeho vzrušujúcej architektúry infotainmentu.

Chystá dve novinky

Napriek tomu všetkému sa Xiaomi rozhodne nevzdáva svojho sna o získaní titulu jednej z piatich najväčších automobiliek na svete. Ako informuje portál CNEVPost, spoločnosť už teraz pripravuje dvojicu nových elektromobilov.

Xiami SU7
Xiami SU7

Prvým z nich má byť elektrické SUV, ktoré sa na trh podľa aktuálnych plánov má dostať už v roku 2025. Akékoľvek podrobnosti nateraz chýbajú. O niečo viac informácií je dostupných k pripravovanému lacnému elektromobilu Xiaomi. Na trh má doraziť s cenovkou približne 20 700 dolárov.

Xiaomi má do tohto modelu vkladať veľké nádeje. Zdroje uvádzajú, že počíta s dosiahnutím vysokej produkcie a prirodzene aj predajov. Kombináciou nízkej cene, atraktívneho dizajnu a najmodernejších technológií chce rapídne rozšíriť svoju zákaznícku základňu.

Náš tip
Sony Xperia 1 VI a Xperia 10 VI oficiálne. Poznáme dostupnosť i cenu
16.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+