MojAndroid

Samsung zareagoval na to, že Apple minulý týždeň vytvoril rozruch s reklamou “Crush!“, v ktorej pomocou lisu rozdrvil hudobné nástroje, arkádové hry a sochy na nový iPad Pro s OLED displejom. Apple sa neskôr ospravedlnil, keď jeden z jeho manažérov priznal, že reklama nebola správna. Rovnaký pocit mali aj niektorí umelci, informuje TheVerge.

Reakcie na reklamu boli rozdelené. Kreatívci ako Hugh Grant a mnohí ďalší videli v reklame očividnú reprezentáciu prístupu veľkých technologických spoločností k umeniu, autorským právam a histórii, poháňané silou generatívnych AI nástrojov. Na druhej strane však boli ľudia, ktorých znepokojilo samotné vedomie, že vôbec došlo k nejakej reakcii.

Samsung sa rozhodol pridať svoj kúsok do skladačky. Účet Samsung Mobile na platforme X zverejnil video s hashtagom “UnCrush“, ktoré podľa Ad Age vytvorila agentúra BBH USA a režírovala Zen Pace. Vo videu žena kráča cez trosky a rozliatu farbu, pripomínajúce záver Apple videa s veľkým hydraulickým lisom, pričom si sadne, a začne hrať na gitare za pomoci zobrazených nôt na Galaxy Tab S9 a silou Galaxy AI.

Video zaujme aj pobaví

Je zábavné vidieť, ako sa Samsung opäť snaží nájsť slabé miesto svojho konkurenta. Marketingové oddelenie sa v minulosti špecializovalo na podobné kampane, čo podľa právnikov spoločnosti “dohnalo Apple k šialenstvu“. Po odstránení reklám o iPhonoch bez nabíjačiek v balení však tieto pokusy stratili na účinnosti. Novšie kampane, ako napríklad testovanie Galaxy v prehliadači pre majiteľov iPhonov, nemali rovnaký efekt ako posmievanie sa typickému výrezu fotoaparátov.

Čo si myslíte o takejto reklamnej kampani vy? Na koho ste strane? Podľa nás bol Apple dosť kreatívny v poslednej reklame na nové iPady, pričom určite vzbudil záujem verejnosti. Aj keď pomocou kontroverzie, účinok to splnilo.

Náš tip
TOP10: Ktoré bezplatné hry sú na Slovensku najpopulárnejšie?
16.5.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+