MojAndroid

Je pravdepodobné, že skoro každý človek, ktorý si prečíta tento článok, na dennej báze používa aspoň jednu zo služieb Meta. Či už ide o Facebook, Messenger alebo Instagram, tieto aplikácie nám jednoznačne uľahčujú život pri každodennej komunikácii s našimi blízkymi.

Aj napriek častým kontroverziám točiacim sa okolo spoločnosti, používatelia stále pribúdajú. V súčasnosti máte možnosť svojich facebookových kamarátov kontaktovať aj cez Instagram a naopak, ale vyzerá to, že Meta chce túto funkciu zrušiť. Informuje o tom internetový portál xda-developers.

Zrušenie cross-paltformovej komunikácie

Ako pri skoro každej novinke zo sveta technológií, ani túto neoznámila svetu samotná spoločnosť zodpovedná za tieto aplikácie. Na verejnosť sa informácia dostala cez Twitter/X, kde jeden používateľ zdieľal screenshot z Instagramu. Vyzerá to, že na fotografii sa pri správe s facebookovým priateľom objavil popis: “Po polovici októbra už nebudete môcť chatovať s priateľmi z Facebooku na Instagrame, takže tento chat bude len na čítanie. Ak chcete pokračovať v konverzácii, začnite nový rozhovor v aplikácii Messenger alebo Facebook.”

Zo screenshotu to vyzerá, že Instagram ponúkol aj možnosť s viac informáciami, tie ale používateľ s Twitterom/X nezdieľal. Samotná Meta sa k pripravovanej zmene ešte nevyjadrila a tak nedokážeme potvrdiť, nakoľko je táto možnosť reálna.

Aký môže za tým byť dôvod?

Meta posledné roky úpenlivo pracovala na prepojení Instagramu s Facebookom. Vďaka tomu dnes pridaný príbeh alebo status môžete zdieľať na oboch platformách naraz. Priateľov z jednej platformy ľahšie nájdete na druhej a pred tromi rokmi tiež vyšla možnosť cross-paltformového posielania správ, ako už bolo spomenuté vyššie. Nedáva teda na prvý pohľad zmysel, prečo by sa firma zrazu púšťala do takéhoto drastického kroku.

Používatelia už ale teoretizujú, že môže ísť o akýsi pokus o záchranu. Často na trhu nevidieť spájanie dvoch veľkých firiem ako je Instagram a Facebook. Takéto správanie môže znamenať porušenie tzv. “protimonopolných” zákonov. Práve v USA, kde spoločnosť sídli, sa tieto pravidlá neberú na ľahkú váhu. V minulosti v spojení s rovnakým zákonom si už na nich posvietil aj americký kongres. Znamená to úplné zrušenie prepojenia dvoch aplikácií? Na odpoveď na túto otázku si asi ešte budeme musieť počkať.

Instagram
Instagram
Developer: Instagram
Price: Free
 • Instagram Screenshot
 • Instagram Screenshot
 • Instagram Screenshot
 • Instagram Screenshot
 • Instagram Screenshot
 • Instagram Screenshot
 • Instagram Screenshot
 • Instagram Screenshot
 • Instagram Screenshot
 • Instagram Screenshot
 • Instagram Screenshot
 • Instagram Screenshot
Náš tip
Zákony platia aj v online svete. Muž dostal trest smrti za príspevky na sociálnych sieťach

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+