MojAndroid

Šírenie nenávisti či nepravdivých informácií nie je cudzou vecou ani pre slovenskú časť internetu. Zákony samozrejme platia aj na internete a keď to človek za klávesnicou preženie, dostane trest samozrejme aj u nás. Forma trestu je však v niektorých krajinách veľmi drsná. V Saudskej Arábii muža odsúdili na smrť, informuje portál Teraz. Podrobnosti o prípade je možné nájsť aj na stránke hrw.org.

Trest smrti za príspevky z účtu s minimálnym počtom sledovateľov

U nás nič podobné ako trest smrti vďaka demokracii neexistuje. To sa však nedá povedať napríklad o spomínanej Saudskej Arábii. Tam muža odsúdili po tom, čo na sociálnych sieťach kritizoval údajnú korupciu a porušovanie ľudských práv v krajine. S rozsudkom mal prísť špecializovaný trestný súd zaoberajúci sa posudzovaním prípadov terorizmu.

Twitter X
Twitter zmenil názov na X | Zdroj: TheVerge.com

Obvinený bol zo sprisahania proti vláde, podkopávania štátnych inštitúcií či podpory teroristickej ideológie. Krajina rázne zasahuje aj proti kritike, ktorá sa šíri prostredníctvom sociálnych sietí. Na to, aby ste boli v Saudskej Arábii odsúdení, vám stačí aj malý účet s minimálnym počtom sledovateľov. Jeho príspevky sa mali nachádzať aj na sociálnej sieti Twitter (po novom X). Jeho profil mal len deväť sledovateľov. Trest smrti nie je v spomínanej krajine ničím výnimočným. Počas uplynulého roka malo byť popravených 141 ľudí, pričom tento rok došlo k 94 popravám.

Náš tip
Najpredávanejším smartfónom v prvom polroku 2023 sa stáva…
31.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+