MojAndroid

Mikroblogovacia služba Twitter prešla za pár mesiacov od jej kúpy miliardárom Elonom Muskom množstvom zmien, ktoré vyvolali vášne medzi jej používateľmi. Najnovšia zmena je však najzásadnejšia. Platforma pod názvom Twitter končí. Odteraz sa bude označovať písmenkom X. Podľa portálu TheVerge končí aj označovanie príspevkov tweetmi.

Označenie tweet končí

“Tweet”, čo je zvuk vydávaný vtákmi, bol pre službu symbolický. Podobne ako krátke pískanie vtákov boli krátke aj príspevky na Twitteri. Mohli mať maximálne 140 znakov, čím sa služba líšila od konkurencie ako Facebook, kde sú príspevky dĺžkovo neobmedzené. Používateľ preto musel svoje myšlienky formulovať stručne a jeho sledovatelia ich čítaním nestratili veľa času.

Twitter X
Twitter mení logo na X | Zdroj: TheVerge.com

Teraz môže mať v službe po jej premenovaní príspevok až 4 000 znakov, ak ste platiacim používateľom. Zadarmo je to 500 znakov, čo je takmer štvornásobok pôvodného počtu znakov. Ale skutočný dôvod, prečo musíme pôvodne mikroblogové príspevky prestať nazývať tweetmi, nie je ten, že služba stráca svoju stručnosť. Je to preto, spoločnosť mení aj tlačidlo s názvom tweet.

Namiesto tlačidla s označením tweet teraz môžete pridať príspevok po kliknutí na tlačidlo post, čo je v preklade práve príspevok alebo pridať. Ani túto zmenu používatelia veľmi neprijali s nadšením, pretože výrazy ako “Videl si, čo dnes tweetoval Trump?” sa stali už zaužívanými. Ako vnímate zmenu názvu služby Twitter na X a tweetov na posty vy?

X
X
Developer: X Corp.
Price: Free
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
  • X Screenshot
Náš tip
Google Mapy šetria planétu. Toto sú konkrétne čísla
2.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+