MojAndroid

Spoločnosť Google vydaním systému Android 12L a vlastného skladacieho smartfónu Google Pixel Fold ukázala, že začína brať vážne aj trh skladacích zariadení. Teraz podľa portálu AndroidAuthority zavádza pre výrobcov skladacích smartfónov minimálne hardvérové požiadavky, ktoré musia splniť pre implementáciu jej systému Android.

Požiadavky sa majú týkať životnosti pántu

Skladacie smartfóny sú pre zákazníkov vďaka prémiovému hardvéru a možnosti mať veľký displej v kompaktnejších rozmeroch veľkým lákadlom, ale stále existuje určitá miera neistoty, pokiaľ ide o životnosť skladacieho mechanizmu. Musíte sa pritom spoliehať na neformálne záruky výrobcu a testy záhybov tretích strán.

Napríklad vyššie zobrazený YouTube test odhalil, že Motorola razr 40 ultra zvládla iba 126 266 záhybov napriek tomu, že výrobca hovorí o 400-tisíc otvoreniach. Podľa známeho leakera Mishaala Rahmana môže spoločnosť Google od výrobcov vyžadovať záruky na životnosť budúcich skladacích zariadení. Konkrétne by mali vydržať najmenej 200-tisíc zložení a rozložení.

recenzia Samsung Galaxy Z Flip5
Ohybný pánt novinky Samsung Galaxy Z Flip5

Ak napríklad skladací smartfón otvoríte 100-krát denne, mal by tak vydržať päť rokov. Ak ho otvoríte 50-krát denne, tak až desať rokov. Spoločnosť Google by mohla mať aj požiadavku, aby si každé zariadenie s „otočným pántom“ zachovalo aspoň 80 % svojho pôvodného krútiaceho momentu po 200 000 cykloch. A nakoniec môže tiež Google vyžadovať, aby výrobcovia ponúkali aspoň 2 systémové aktualizácie a aspoň 3 roky bezpečnostných opráv pre budúce skladacie zariadenia. 

Náš tip
MediaTek predstaví najvýkonnejší čipset, ktorý porazí všetkých. Aj Apple A17
14.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+